Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit. Lehet ezekből csinálni?

Mit. Lehet ezekből csinálni?

Figyelt kérdés

ami van itthon: hagyma krumpli rizs tojas

milyen ételt csinálhatnék ami laktató is?


2017. ápr. 19. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Tojáspörkölt rizzsel

Rakott keumpli

2017. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tojásos rizs, rántott krumpli (tudom furcsa, de sokan ismerik és szeretik, jó íze van), hagymás rántotta vagy akár tehetsz bele kerekre szeletelt krumplit is, és a spanyol tortillához hasonló étel lesz belőle.
2017. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
rántott krumpli. soha még csak nem is hallottam!
2017. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Karikázz vékonyra egy vöröshagymát, olajon/zsíron párold meg, kockázz fel 2-3 krumplit, tedd a hagymára. Sózd meg, és süsd addig, míg a krumpli megpuhul. Szükség esetén lehet egy korty vizet tenni alá (nagyon keveset!), és fedő alatt párolni. Verj fel 2-3 tojást sóval (mintha rántottát csinálnál), és öntsd a megpuhult krumplira. Ha van valamilyen sajtod, kockázz bele egy kis darabot, amikor még lágy a tojás. Ha tojás is megsült, eheted. :) Finom és laktató, a fenti mennyiség 1 emberre van, ha csak ennyit csinálsz, egész gyorsan kész van. De lehet duplázni, triplázni az adagot, csak akkor picit több idő. És minél apróbbra kockázod a krumplit, annál hamarabb megpuhul.
2017. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A rántott krumpli az végül is a krokett, nem? :D

Amúgy én hagymás rántottát csinálnék.

2017. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan, mint a krokett, mert a rántott krumplinál csak a nyers krumplit besózva panírozzuk, majd kisütjük. Próbáljátok, finom! :) Tejfölös szószt ajánlok hozzá. [link]
2017. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hagymás rizs krumpli fasírozottal

Rizs: hagymát dinsztelsz, és az előre megfőzött, leszűrt rizst belekavarod só, bors

Fasírozott: a krumpli megfőzöd (ha lehet, akkor hajában, ízletesebb marad) majd összetöröd, és ha már kihűlt, akkor szokott módon, tojással, fűszerekkel, zsemlemorzsával gyúrsz fasírt-gombócot, és a külsejét is beforgatva (kissé meglapítva) zsemlemorzsában, olajban/zsírban kisütöd.

2017. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hagymás törtkrumpli, tükörtojással.

Tojásos rizs, sült ropogós hagymakarikákkal.

2017. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek, kifogom probalni az osszeset,de nemelyiket mar ismertem :) amugy a rantott krumplit en szeretem:)
2017. ápr. 20. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!