Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fajta mentát szoktak...

Milyen fajta mentát szoktak használni főzésben-sütésben?

Figyelt kérdés
Szeretném limonádékba, süteményekbe belerakni, de nem tudom, hogy milyen mentát használjak. Milyet szoktak általában? Elég sokféle mentát találtam, nem tudom milyet termesszek otthon, mert kifejezetten így szeretném, el is szeretném ültetni a növényt, nem mentaszirupot venni boltban

2020. ápr. 15. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Marokkói az egyik legjobb illatú és ízű menta. Limonádéba és a mojito tortához is a marokkói mentát használom. Ha ültetni szeretnéd szárítsd

ki és télen megfázásra szuper finom teát tudsz inni.

2020. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam hat fajta menta is van a kertben, imádom :) Teának általában bors- és fodormentát használok; főzéshez, salátákba marokkói mentát, az kevésbé kesernyés. Csokimenta, almamenta, narancsmenta meg mind rendelkezik egy különleges aromával, desszertekbe, limonádékba szeretem.


Ha csak egyfajtát szeretnél, én is a marokkóira szavazok.

2020. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol veszitek ezt a marokkóit?? Magot is lehet kapni valahol?
2020. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huu nagyon szépen köszönöm, komolyan átnéztem egy csomó cikket, receptet, de vagy felsorolnak vagy 20 fajta közkedvelt menta fajtát, vagy receptekben annyit írnak, hogy menta.

Engem is érdekelne, hol veszitek. Sima kertimag üzletben van esélyem?

2020. ápr. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!