Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alternatív vadas készítése?

Alternatív vadas készítése?

Figyelt kérdés

A hét éves lányom kitalálta,hogy nem eszik húst.

Viszont hétvégére meg vadast akar enni zsemlegombóccal úgy hogy hús ne legyen benne.

Azon gondolkoztam mit rakjak bele hús helyett aminek van fehérjetartalma.

Én lencsére gondoltam mivel azt is nagyon szereti.

Kikérdeztem erről egy régi kolléganőmet aki vegetáriánus,szerinte viszont a lencséből nagyon rossz lesz.Van aki próbálta már azzal vagy más zöldségfélével esetleg?

Miből lehetne a legjobb?


2020. ápr. 16. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj valami húsmentes fasírtot hozzá és öntsd nyakon vadasmártással, vagy olyasmivel.
2020. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Rakj mellé főtt tojást, vagy tükörtojást, vagy tojásból készített fasírtot.
2020. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem mindenféle hüvelyesből,szejtánból,szójából jó lehet..
2020. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mi van akkor, ha a gyerek egyszer nem eszik fehérjét, csak mártást gombóccal? Ha nagyon fontos, akkor adj a reggelihez/vacsorához több fehérjét.
2020. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

3.5.

Talán mert szeretik az étel alapízét de nem akarnak húst enni...Hatalmas rejtélyt fejtettünk meg most..

Az én családom is vegetáriánus,a gyerekeimnek kis koruk óta nem adok húst és a 15 éves lányom meg a 13 éves fiam is makk egészségesek,magasabbak mint a húst evő unokatestvéreik és a testsúlyuk is ideális.

Semmilyen hiánybetegségük nincsen azért mert nem esznek húst.

2020. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gombával is szoktak vadast készíteni.
2020. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sok éve a vadasmártást külön készítem hús nélkül, egyébként ugyanúgy, mint máskor.

A zsemlegombóc szintén ugyanolyan.


Elvileg nem kell hozzá külön fehérjetartalmú élelmiszer, két db (tojás méretü) zsemlebombócnak kb. 10 g fehérje van.

Ha a kislányod 20 kg, akkor 20g fehérje elég neki naponta.


Lencsét vagy hasonlót ne tegyél bele, mert borzasztó íze és állaga lesz töle.


De ha feltétlen több fehérjét akarsz vele etetni, akkor vacsorára adj sajtos vagy tojásos valamit. Uyganis a fehérjének nem feltétlen a vadasban kell lennie, a napi összes érték számít.

2020. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magában szoktam enni a gombócot/tésztát csak a mártással mindenféle húspotlék nélkül.
2020. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!