Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisuba a krém tojasfehérjé...

Tiramisuba a krém tojasfehérjével nem lesz nyers?

Figyelt kérdés
Mármint a mascarponét nem tejszínnel, hanem tojásfehérjével kavarnám össze. De az úgy nyers tojásfehérje.

2020. ápr. 17. 19:57
 1/8 anonim válasza:
56%
Verd fel habosra a tojásfehérjét. Amúgy finom lesz, még ha úgymond "nyers" is marad.
2020. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ez a lényege, tejszín nem is kell bele
2020. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Sárgája kell bele, nem feherje!
2020. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
2020. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A tojás sárgája is nyers. Az nem zavar? Vagy azt sem tennél bele?
2020. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is sárgájával szoktam, Gianni receptje is ezt írja.


De pár hete volt egy kérdés itt, hogy miért ereszt levet a tiramisu-ja már másnapra (szó szerint nem emlékszem a kérdésre) - hát ott is kiderült, hogy a fehérje miatt.


Nem érdemes elrontani! :)

2020. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Másik recept meg azt írja, hogy kell bele a kemény habbá vert tojásfehérje. És az is állítja, hogy az az igazi.


Én csak azt nem értem, hogy ha valaki annyira fél a tojásfehérje habtól, nem fél a nyers tojássárgájától?


Igen, a tojásfehérje hab ereszt valamennyi levet, attól puhul fel tökéletesen a piskóta.


Amúgy mifelénk az első málnatermésből málnahabot készítünk, ami málna-cukor-tojásfehérje kemény habbá verve. Imádjuk.

2020. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de az már régen rissz, ha kiválik a mascarponeból és az puhitja a piskótát!! Az amarettos kávénak kell puhìtani!
2020. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!