Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell paradicsom levest...

Hogy kell paradicsom levest csinálni? 13/L

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A fazék aljába öntessz annyi olajat, hogy ellepje az alját, teszel rá 1-2 evőkanál lisztet, és aranybarnára pirítod. Utána lehúzod a tűzről és teszel rá egy csapott kávéskanál pirospaprikát, beleöntessz, 2-3 konzerv paradicsompürét, jól elkevered a rántással, utána apránként folytonos kevergetéssel hidegvizet adagolsz hozzá, ha már hígabb, mehet meleg víz is.


Visszateszed a tűzre, és felfőzöd (vigyázz, mert rántott leves és hamar kifut (kevergesd néha, felfővés után vedd takarékra).


Só, cukor mehet bele ízlés szerint, én egy fej hagymát is beleszoktam főzni egészbe.


Levesbetétnek tehetesz bele betűtésztát, tarhonyát, vagy rizset.


Ha a levesbetét megfőtt, kész.

2010. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

csinálsz egy világos zsemleszínű rántást( egy kanál lisztet elkeversz2-3 kanál olajjal, egy kétliteres fazékban, annyira legyen folyós, mint a mustár! Egy liter hideg vizet a kezed ügyébe teszel. Tüzet gyújtassz. Fakanállal kevergeted megállás nélkül a lisztes olajat a tűzön, amíg jó kenyér illata lesz, és világos zsemle színe. akkor - apránként, kortyonként - öntöd hozzá a hideg vizet, közben a másik kezeddel mindig simára kevered. HA elfogyott a víz, a dolog nehezén túl is vagy. Keverj el benne 2 dl sűrített paradicsomot, egy fél kanál sót, vagy e helyett lehet két leveskocka, vagy vegeta. +2-3 kanál cukor,kóstolgasd! Én babérlevelet szoktam bele tenni, 10 ft-os nagyságút. De lehet zellerlevelet , vagy csombort is..

Főzheted paradicsomléből, víz helyett, akkor nem kell a püré.

Ha friss paradicsomból főzöd, azt előbb megfőzöd, elpaszírozod, felforralod ízesítve, és akkor a forró levesbe öntöd a másik kis edényben sütött forró rántást.


A végén leveszed a tüzet kicsire, beledobsz egy marék betűtésztát, jól felkavarod, és öt percig főzöd. vigyázz, ne fusson ki, nem kell fedő! A kifut. feltörlöd.

2010. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazán fínom a paradicsomleves ha a végén 3-4 percre morzsolt bazsalikomot főzöl bele.
2010. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ,megpróbálom , remélem annyira nem lehet elrontani hogy anyu leegye a fejem :)
2010. júl. 28. 14:11
 5/5 anonim válasza:
100%
Sok sikert!
2010. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!