Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marha pörköltet szeretnék...

Hanák Tamás kérdése:

Marha pörköltet szeretnék bográcsba csinálni Milyen hozzávalók kell?

Figyelt kérdés

5 kg marha

2 kg disznó


Menyi ideig kell főzni ?

Nem csináltam meg sose marhát


2020. máj. 4. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Olaj/ZSÍR/

Vöröshagyma

Paprika

Paradicsom

Marhahús /disznó felesleges bele ha marhapörkölt/

Víz

Bors

Kömény

Vörösbor

Csípőspaprika

Csemegepaprika por

(Mi házi vargánya gombaport is rakunk bele, épp hogy érezni, meg be is sűríti)

Fokhagyma

Babérlevél

Meg hozzá nokedli

Én így szoktam, előbb a hagymát megpirítom a zsíron, paradicsom, paprika fokhagyma is belemegy utána, aztán a kockázott húst jól körbepirítom és mehet rá az őrölt paprika, aztán hamar a víz, nehogy keserű legyen a paprika. Aztán mehet bele tenni minden mást is, a bort a végén, épp hogy csak rottyanjon vele egyet és kész, ha a hús megpuhult. Néha kell utántölteni vizet, ahogy elpárolog, sűrűsödik. Én sok szafttal szeretem.

2020. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Együtt nem főzném a két húst! A marhahúsnak sokkal több idő kell. Marhahúsnak legalább 3 óra, míg a disznó a 1-1,5 óra . Alapanyagok, mint a pörköltnek: vöröshagyma, fokhagyma, paprika, paradicsom és fűszerek. Az igazi marhapörkölt vörösborral készül. Sok sikert! Jó étvágyat!
2020. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 4. 10:23
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha marhapörköltet akarsz főzni, miért teszel bele disznóhúst??? :-O :-O .-O
2020. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És miből menyit kell bele tenni?

Hagyma stb

2020. máj. 4. 10:27
 6/15 A kérdező kommentje:

Disznó hús felejtve

Akkor veszek meg 2 kg marhát

Igazatok van ez csak 1 ötlet volt

2020. máj. 4. 10:30
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

5 kg marha is bőven elég egy átlag bográcsba, sőt..


1es vagyok, én sose recept alapján csinálom, csak ŕánézek a hús mennyiségre és hozzágondolom hogy 3 fej hagyma, 3 paprika, őrölt paprika amíg szép színe lesz, a többit meg izlés szerint, kóstolgatni kell, de egyszerre inkább kevesebbet mint többet tegyél hozzá, aleve besűrűsödik és akkor intenzívebb lesz

2020. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 L.. István ***** válasza:
77%
Vörösbor és csípőspaprika nem kell bele! Ill. csípős csak akkor, ha mindenki szereti! A vörösbor csak arra jó, hogy elnyomja az ízét, ha nem valami jó húsod van. A nokedlit adom, de bármivel jó, amit a vendégek szeretnek. A savanyúság mellé viszont elengedhetetlen! És természetesen vörösbor mellé! Jó étvágyat!
2020. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

En a marhaporkoltet csak futt krumplival szeretem xD

Amugy ha 5 kg husbol csinalsz, gondolom nem egyedul eszed. Igy gondold meg a csipos paprikat, mert nem mindenki szereti, illetve ha van terhes no a tarsasagban, es tartja magat a szigoru alkoholmentes etkezeshez, a bort is gondold at. En pl mindig bor nelkul csinalom.

2020. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Fél kiló húshoz kell egy közepes méretű hagyma.

Tehát 5 kg-hoz kell 10 db, ha sűrű zaftot akarsz.

Jó minőségű - lehetőleg házi - pirospaprikapor, 2 db érett paradicsom, 3-4 zöldpaprika és só.

Ez az alap.

Innentől kezdve aztán egyéni ízlés szerint cifrázhatod.

Ehhez a mennyiséghez tehetsz 2 dl. savanykás vörösbort, köményt(én nem szoktam) 5 gerezd fokhagymát, őrölt borsot, de bármelyik, akár az összes elhagyható, attól még nagyon finom marhapörköltöd lesz.

2020. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!