Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Viszonylag gyorsan és egyszerű...

Viszonylag gyorsan és egyszerűen elkészíthető ételek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életemben először szeretnék valamit főzni, valami normálisat, ami kicsit bonyolúltabb egy tejbegríznél vagy egy tojásrántottánál.

Valami valóban egyszerű, kezdőknek és főzéshez való érzékkel nem rendelkezőknek is egyszerűen elkészíthetőt.. :)

Nézegetem a google "egyszerű receptek kezdőknek" találatait, de így se jutottam előrébb.. :(


(Azt hiszem, a krumplistészta vagy a paprikás krumpli lenne a megfelelő, de azokat most nem szeretnék enni.)


A válaszokat zöld kézzel értékelem és köszönöm!


ui.: A zacskós leves, mirelit/gyorsfagyasztott dolgok valamilyen körettel, vagy az ételrendelés nem opció. Alkotni szeretnék :)


2020. máj. 26. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Tojasos nokedli fejessalataval, rakottkrumpli, paprikaskrumpli, milanoi makaroni, bolognai spagetti, grill csirke, csirkeporkolt galuskaval, rantott csirke petrezselymes burkonyaval.
2020. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Lecsó, kinai pirított tészta/rizs, brassói, bácskai rizseshús - ha konkrét recept is kell, írj.
2020. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Sültkrumpli sültvirslivel és tartármártás
2020. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Csirkemell felcsíkoz 1centi szélesre, kicsit besóz, palacsintatésztába (tej 2dl, 1tojás, meg annyi liszt, hogy higabb puding állagú legyen, csipet só) csirke belemárt, forró olajban aranysárgára süt, mellette teflonban méz+csili, a kisült csibét megforgatni benne, jóétvágyat 😁 kb 15 perc és garantánt a siker. Rízzsel vagy salátával a legjobb.
2020. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Sült csirkecombok vagy fasírt krumplipürével, ezt minden pasi és gyerek is szereti és elronthatatlan
2020. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Végül egy ismerősömre ráírtam a kérdés kiírása után, ő is a csirkemellt javasolta.

Ha már alkotni is szeretnék valamit (mert a csirkemell felcsíkozás és megsütés nem valami bonyolult) csináltam mellé krumplipürét :)


Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek nyomtam a zöld kezet! :)

2020. máj. 26. 22:25
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
chilis bab sem egy nagy dolog, hagymát kell csak aprítani hozzá ,darálthusival megpirítani a többi cuccot(fűszereket,paradicsomlé) meg csak beledobálni utána :D
2020. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
jaj előző vagyok, kihagytam a kukoricát meg a babot :D de nyilván néznél receptet mi kell bele, csak arra akartam utalni hogy tényleg egyszerű és én szerintem finomra meg lehet csinálni
2020. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A csilisbab is jól hangzik. Szeretem is.

Szerintem az lesz a következő :)

2020. máj. 26. 22:50
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a kérdést fordítva tedd fel magadnak. Milyen ételeket szeretsz, és abból a listából válaszd ki, amely a legegyszerűbbnek tűnik. A második szempont, hány napra akarsz főzni? Csirkéből sokmindent lehet, levesbtől kezdve pörköltig. Ebből kb. 2 napra érdemes főzni. Ha szereted a gombát, abból 1-2 napra lehet főzni. Sertésből már akár 3-4 napra. Lecsó is eláll 4 napig. Köret is kell persze, legegyszerűbb talán a rizs, tarhonya vagy száraztészta. Galuska már bonyolultabb. Halat sütni sem nagyon bonyolult, az is kb. 2 napra ideális.
2020. máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!