Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik azok az alap ételek,...

Mik azok az alap ételek, amiket illik tudni, hogy hogyan kell megsütni/főzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szeretnék megtanulni főzni, mert úgy érzem, hogy 16 évesen illene már. Melyek azok az alap ételek amiket illik tudni hogy hogyan kell megcsinálni?

Leginkább vega kajákra gondolok, mert én nem ehetek húst, viszont minden mást (tej, tojás stb) igen.


A rántotta, tükörtojás, palacsinta, bundáskenyér már megy :D



16 l



#étel #tojás #vega #rántotta #Főzés tanulás #Sütés tanulás
2020. júl. 3. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Először próbálkozz egyszerű ételekkel. Mint pl. palacsinta, lángos, főtt kukorica, saláta, czatziki, főzz esetleg a kutyusodnak/cicusodnak egy kis húst vízben...

Aztán igazi ételekkel próbálkozz zöld borsó főzelék, krémleves, húsleves, rizses hús, rántott hús főttkrumplival, gombaleves/rántott gomba, hekk.

Először a kisebb alapokkal kezdd! Aztán miután belejöttél haladhatsz a nehezebb fogások felé! :) Sok sikert!!

2020. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%

Most hirtelen nem ugrik be sok, én sem vagyok egy hűdenagyszakács, de azért vannak egyszerűebb ételek, amiket megtanulni sem nehéz, viszont nagyon finomak szerintem.


Rántott dolgok (rántott gomba, rántott karfiol, sokféle zöldségfélét ki lehet rántani, és nagyon egyszerű elkészíteni őket), főzelékek, spagetti, túrós tészta, muffin, néhányféle leves (pl paradicsomleves, gyümölcsleves), rakott krumpli.

Köretek közül tészta, rizs, bulgur, sültkrumpli, de szerintem ezeket már tudod.


Sok sikert velük :DD

2020. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt irta nem ehet hust.

Palacsinta, falafel, fozelekek, gombafasirt

2020. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
1.vagyok. Mézeskaláccsal, bögrés sütikkel is próbálkozz ha van valami olyan desszert amit szeretsz!
2020. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. júl. 3. 20:37
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Nézelődj vegán csoportokban, nagyon sok egyszerű étel is van. Válassz ki néhány szimpit, amit begyakorolsz, legyen köztük valami leves, főzelék és egytálétel is, esetleg desszert
2020. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Levesek...csak belerakod a megtisztított zöldséget a forró vízbe és fűszerezed (só, bors, olaj)



Egytálételek, pl gombapörkölt, paprikás krumpli, lecsó, curry.


Én az olajba sütést elsőre nem ajánlom, ha lefröcsköl az veszélyes. Ráadásul ha később rájössz hogy ooopá sok a só, már nehezebb változásokat csinálni.


Levesek, pörkölt típusú egytál ételek "útközben" is menthetőek, lehet kimerni a léből és kicsit vizezni aztán kijavítani az ízt.

2020. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
86%

Szerintem próbálkozz először egyszerű tésztás ételekkel. 🙂

Majd olyanokkal mint rántott sajt, rántott cukkini - rizs vagy sült krumpli körettel.

Levesek közül egy egyszerű zöldség leves.

Rengeteg lehetőséged van, csak nézegess recepteket és válassz egy-egy szimpatikus ételt. 🙂

Én 14 évesen főztem először egyedül, krumplis tésztát. 😄

Szörnyű lett. 😅 De nem adtam fel és mára már nincs olyan étel aminek ne mernék nekilátni.

2020. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

- Paprikás krumpli és társai: hagymát dinsztelsz, rá a hasábba szelt krumpli, átforgatod, őrölt paprikával megszórod és rögtön felengeded hideg vízzel. Sót bele! Ha felforrt, visszaveszed a lángot közepesre.


Bármilyen pörkölt-félét ezzel a módszerrel tudod csinálni, csak krumpli helyett gomba, vagy pl. a tojás-pörkölt esetében először megfőzöd a tojást, félbe vágod, és amikor összeforrt a paprikás lével, egy ek. tejfölt is belefőzöl. Ugyanígy a gombát, és bármilyen!!! tökféléből tudsz pörköltet főzni!!


- De a zöldségeket tudod rántani is: ha megpucoltad, felszelted, vagy a karfiolt rózsákra szedted, először forrásban levő (sós!!) vízben annyi ideig főzd, hogy még éppen roppanjon, de már ne legyen nyers, utána lehet panírozni:

először lisztbe forgatod, majd felvert tojásba, és a legvégén zsemlemorzsába, kisütöd és kész a rántott karfiol, rántott tök, cukkini, patisszon,


- Töltött tök (cukkini, patisszon,): hosszába ketté vágod a tököt, kikaparod a magját, majd a két legvégét egy pillanatra lobogó sós vízbe mártod.

Elkészíted a tölteléket főtt rizzsel akár szója granulátumot, akár valamilyen aprított zöldséget, vagy aprított főtt tojást... sóval fűszerekkel össze.


Hőálló edény aljába tejföl, arra a készre sütött, karikára szelt krumpli, arra a megtöltött tök, majd ismét tejföl, rá a reszelt sajt, be a sütőbe, míg az egész a tejföllel, sajttal összesül.

2020. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt pl. a serpenyős (egytál) ételek elkészítéséhez kapsz ötleteket. Keress közöttük egyszerűt, és rengeteget lehet belőlük tanulni.

2020. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!