Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sorrendben kell kisütni...

Milyen sorrendben kell kisütni a rántott ételeket az olajban?

Figyelt kérdés
Lehet azt mondjátok, hogy az lenne az ideális, ha minden külön olajban lenne kisütve, de ha ugyan abban az olajban sütök ki mindent, akkor hogyan kell? Hús, gomba, cukkini, karfiol... stb.

2020. aug. 16. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségek,húsok és csak a legvégén a hal.
2020. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem

1. Zöldségek

2. Hús

3. Ha van (rendes rántani való sajt,mert ez nem folyik ki, mint a trapista) sajt akkor azt, ha nincs akkor a hal a legvégén


Ha van sajt, de nem rántani valós féle akkor azt külön érdemes kisütni

2020. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%
Olajban sütni ? Olaj polimerizálódik hő hatására .
2020. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

1. Zöldségek

2. Hús félék ha van rántott sajt azt lehet a legvégén a hal félék után én ezt tapasztaltam jónak.

Ha csinálsz sült krumplit azt érdemes friss olajban, de ha nincs mert mondjuk másnap is használnád azt az olajat akkor érdemes azt elsőként. Persze az olajat ha már hideg előző napról például érdemes kiönteni egy külön edénybe és átszűrni és úgy vissza az olajsütőbe.


Én úgy szoktam hogy a még használható olajat leöntöm egy külön edénybe persze hidegen, abból a darabos részeket kis nyeles szűrővel kiszedegetem. Aztán az egészet átszűröm egy másik edénybe és onnan ismét egy nagyon apró lyukú szűrővel bele a fritőzbe például. Az még majdnem teljesen jó szokott lenni.

2020. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vega is eszik belőle, akkor a zöldségek először. Ha nem, akkor a hús. Legalábbis nálunk így szokás.
2020. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
55%

Teljesen mind1, ízén úgysem fogod érezni a különbséget.

De én inkább azt javaslom, hogy először a zöldségek, utána a hús:)

2020. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!