Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy darab gomba (kalapjaval,...

Egy darab gomba (kalapjaval, torzsevel, mindennel) hany g lehet?

Figyelt kérdés
Egy atlagos meretu, atlagos fajtaju gomba darabja, egeszeben, mennyi gramm? Egy darabot nem tudok lemerni, mert nem fekszik a konyhai merlegen. Lehet, hogy bugyuta a kerdes, de kerlek valaszoljatok, elore is koszonom!

2020. aug. 20. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
5-6 g.
2020. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
5
2020. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

"atlagos fajtaju"

Ez hogy néz ki? Ilyennel még nem találkoztam.

.

Válassz ki 5-6 db kb azonos méretű gombát, mérjed le - és súlyukat átlagold. (Apróbb gombából 10-15 db.)

2020. aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

XD Ha egy gomba 5 gramm, akkor vagy szarrá van már szikkadva, vagy extra mini gomba. :D


Talán inkább 5 deka! Ami 50 gramm! Az mondjuk egy nagyobbacska csiperke. Frissen, mikor még nincs kiszáradva.


Átlagos csiperkéből kb 15 db körül szokott lenni egy fél kilós dobozban, szóval olyan 35 g körül van 1 db.

2020. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Júj, úgy látszik néhányak csak lepontozással tudják kompenzálni , hogy szembesülniük kellett az ostobaságukkal! :D

Nem megy a helyi érték, háziasszonykák? ;)

Na, hagy lássam, piros x-et sikerül megtalálni? Hajrá, hajrá! XD

2020. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Mérj le egyet. 50 gramm rengeteg egy gombàra. Kivéve ha le van spriccelve vízzel ami ami nyomja a súlyt.

Ja és XD mert anélkül nincs komi a tiniknél.

2020. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Köszi szépen, hogy beégetted saját magad, és így nekem már semmit nem kell hozzátennem! :D


Tehát egy szóban forgó közepes gomba, az szerinted is lehet 50 g, ha le van spriccelve vízzel. Ami ugye néhány csepp vizet jelent. Én viszont az 50 g-t egy nagy gombára írtam, ami ugye nagyságrendekkel jobban "nyomja a súlyt" mint akármennyi spriccelés.

Az átlag gombára 35 g-t írtam, ha elsőre nem sikerült volna felfogni.

XD!

2020. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként meg mérjél le te egyet, aztán gyere vissza, és kérjél szépen bocsánatot a kérdezőtől a félrevezető válaszodért, és az okoskodásodért.

Tőlem nem kell, én megbocsájtok neked! :)

2020. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma voltam egy ismerős zöldségesnél, és eszembe jutott ez a kérdés. :)


Lemértem egy szép friss egészséges közepes, meg egy óriási sima termesztett csiperkét.

A közepes 4 deka volt (40 gramm) , a nagy meg 12!!! Tehát egy nagyobb csiperke akár 120 gramm is lehet! :D

2020. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!