Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen készételek fogyasztható...

Milyen készételek fogyaszthatók hidegen?

Figyelt kérdés

Előző nap elkészített (főzött, sütött, ...) ételt vinne a középiskolás gyermekem másnap iskolába ebédre (főétkezésnek), de az iskolában nincs melegítési lehetőség.

A sült hús +saláta kombón és egy két tészta/tésztás ételen kívül nem igazán jut eszembe más, amit csomagolhatnánk neki. De ez így nagyon egyoldalú lenne. Néha napján egy jól összeállított szendvics is beleférhet valamilyen hidegen is fogyasztható levessel, de ötletek tekintetében örülnék néhány hasznos és kipróbált étel javaslatnak. :)


Milyen készételeket ajánlanátok, amik megfelelő tápértékkel bírnak és egészségesek is, és melegítés/hőkezelés nélkül is jóízűen elfogyaszthatók?



#főétkezés #melegítésnél nélkül fogyasztható készételek #hidegen fogyasztható készételek
2020. szept. 6. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem hidegen is a lecsót, lasagnet akár Zöldségesen is, pizza is lehet néha, főzelékek rántás nélkül borsó, bab, cukkini például, ezekre a fasírt, tükörtojas feltétnek, mindkettő megfelelő hidegen is. Vagy én például szoktam pulykanyakat főzni addig, hogy leomoljon a csontrol, lefejtem és a főzőlevében kifőtt kuszkusszal, bulgurral hidegen eszem.
2020. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Csirkemell lesütve és 2 szelet kenyér között. Vagy akár párolt zöldséggel, ha nem fagyos, hanem szobahőmérsékletű, az is finom.

Rántott dolgok. Pl. rántott zöldségek. Ha nem bő olajban sütöd, hanem sütőben, sütőpapíron, akkor nem egészségtelen.

Fasírt, akár a gombócos, akár a felszeletelt egybefasírt.

Palacsinta.

Zöldségfelfújtak.

Sokan szeretik a főzeléket hidegen, pl. tökfőzeléket is. Én mondjuk forrón szeretem, de hátha fiad nem...

2020. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

"Milyen készételeket ajánlanátok, amik megfelelő tápértékkel bírnak és egészségesek is, és melegítés/hőkezelés nélkül is jóízűen elfogyaszthatók?"


Ez egyéni ízlés függő. Ha ennyi kritériumnak kell megfelelni, akkor szinte lehetetlen küldetés.

Azon kívül amiket írtál nem sok olyan étel van, aminek magas a tápértéke, egészséges és hidegen is jó.

Ha valaki nem válogatós, akkor kb minden ételt megeszik hidegen is, természetesen olyan ételekre gondolok, ami nem romlik meg folyamatos hűtés nélkül,ezért kibírja délig amíg elfogyasztják.


Nem a legegészségesebb, de pl. ilyen palacsinta, gombóc, sós-édes muffinok, piték kifejezetten jók hidegen, csak hát ott meg a tápérték meg az egészségesség a kompromisszum...

2020. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig van a suliban a gyerek?

Egy kiados es taplalo reggeli otthon + szendvics a suliban, majd hazaerve “rendes” MELEG fott etel nem opcio?

Mert az en munkahelyem is az iskolahoz hasonlo idorendben van es nekem a fent emlitett opcio sokkal kenyelmesebb, mint az, hogy keszeteleket hidegen egyek.

2020. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csirke mell grillen rizzsel és párolt zöldségekkel, bécsi szelet krumpli pirével uborkával vagy cherry paradicsommal, rakott karfiol vagy zöldbab, sült fehér karaj jó sok párolt zöldséggel vagy grillezett zöldségekkel, fasírt golyók lerben sütve ugyancsak krumpli pirével és paradicsom szósszal,spenótos rikottás csirkemell gombás kölessel, csirkemell csíkok baconbe tekerve párolt brokkolival, lerben sült vagy grillezett lazac brokkoli pirével és házi krumpli chips-el, muffin formában sült tojás minden féle zöldséggel, mini cukkini pizzák, tortilla lapba feltekerni sonkát és sajtot feltekerni és picit megpirítani egy kis salátával, egyben sült fasírt valami finom körettel. Remélem ezek közül tudsz választani :)
2020. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!