Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek felhasználható...

Szerintetek felhasználható még a mascarpone?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a hűtőben maradt egy doboz mascarpone, bontatlan, szeptember 2-án járt le. Szerintetek egy olyan süteményhez, aminek az alapja egy brownie -szerű tészta, és a tetejére mascarpone, tojás,cukor, stb krém kell és így együtt kell megsütni, felhasználhatom még?

2020. szept. 13. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyugodtan
2020. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha felbontod és ha valami nem oké biztosan észre fogod venni. /szag/állag/kinézet.
2020. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Akkor majd holnap reggel felbontom, és ha minden oké, fel is használom, ha nem, akkor sajnos kuka, pedig nagyon nem szeretek ételt pazarolni.

De annyira hátul volt, és meg is feledkeztem róla...

2020. szept. 13. 22:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2#

Előfordul . 🙂

2020. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es: én is ettől félek, hogy valami esetleg nem oké. Tudom, hogy a gyártók szoktak valamennyi időt ráhagyni, de lassan ez már 2 hete lejárt. Reggel meglátom.:)
2020. szept. 13. 22:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bontottam már fel 2 HÓNAPJA (!!) lejárt mascarpone-t is, és az égvilágon semmi baja nem volt... :)
2020. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Na most alapveto tevedes van itt!

A minoseg megorzesi ido nem egyenlo a fogyaszthatosagi, pulton tarthatosagi, gyartasi ido stb megjelolessel!


Ha minosegmegorzesit latsz, akkor akar 2 honap mulva is fogyaszthato.

Ha fogyaszthatosagit, na az ami 99%, hogy egy nappal se tovabb all el.

2020. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Igen, sokáig felhasználható a mascarpone,kérdés, hogy mibe. Én a kissé erős illatú, de nem penészes mascarponét pogácsába használtam fel, s jó volt.
2020. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2#

Na, milyen lett a süti? 😊

2020. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:) Kedves kilences, és a többiek!

Semmi illata nem volt, és a szokásos mascarpone íze volt.

A süti finom lett, de ezt a receptet többet nem használom, mert nekünk kicsit tömény.:) egy 5x 5 centis kockát tudtunk belőle enni fejenként. A többi marad holnapra.

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!

2020. szept. 14. 21:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!