Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tejberizsnél lehetne a...

A tejberizsnél lehetne a rizst helyettesíteni bulgurral? Akkor nyilván "tejbebulgur" lenne, de működne ez így? Hasonlítana?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem hasonlít, de bulgurral is finom, már rendeltem ilyet ételszállítótól.
2020. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem lehetséges, de ízben azért másmilyen lesz.

Mivel mindkettö gabona, ezért jelentös eltérés nincs az elkészítési módban, egy próbát megér. Lehetséges, hogy több folyadékot igényel, mint a rizs, ezt menet közben tudod tesztelni, ha megkóstolod, hogy elég puha-e.

2020. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én próbáltam, nekem nem ízlett.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Nekem muszáj valamit kitalálnom, mert inzulinos vagyok, de napok óta esz a fene a tejberizsért. Biztos, hogy az eredeti a finomabb, de megpróbálom vaníliával, kis reszelt citromhéjjal a lehetőségeken belül finomra csinálni.

2020. szept. 26. 16:29
 5/11 anonim válasza:
84%
Csinald quinoabol
2020. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én kölessel szoktam csinálni, szerintem nagyon finom. Ugyanúgy lehet ízesíteni bármivel.
2020. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld ki bulgurral, utána el tudod dönteni, neked ízlik-e vagy sem.

Nekem tetszett, más, mint a rizs, de ettöl még nem rosszabb.

2020. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Valamelyik nap pontosan ezen gondolkodtam én is, hogy bulgurból kellene a tejberizst.

Én csak csipetnyi sóval, és minimális cukorral főzném össze, és a tetejére még forrón kakaót szórnék, hogy elolvadjon rajta, mint a csoki... Persze, mivel nincs gondom a cukrommal, a kakaó mellé egy kis cukrot is szórok. Jó étvágyat hozzá!

2020. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem, bulgurral nem olyan. Az nem olyan nedszivo, mint a rizs, nem nö meg jelentösen a térfogata.

De nem is ertem a problemad, a basmati rizs tokeletes Ir-esnek, cukrosnak stb.

Illetve a kuszkuszbol, tejbe kuszkusz, azsiai orszagokban fogyasztjak is.

2020. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

" mert inzulinos vagyok"


Baromi kíváncsi lennék, hogy ennek a momentumnak vajon mi köze lehet ehhez a témához?

Vagy hogy milyen forrásból merítettél olyan infót, hogy ha tejberizst nem ehetsz, tejbebulgurt viszont igen.

Annyit elöljáróban jótanácsként el tudok mondani, hogy ezt a forrást lehetőleg minél jobban kerüld, és ha oda akarsz figyelni a cukorbetegségedre, akkor szakértő dietetikusok ajánlásait vedd figyelembe, ne valami kiskegyedes elmeroggyanást!


(9-es válaszra: bulgurból, és rizsből is többféle van, lehetnek átfedések, de általánosságban elmondható, hogy a bulgur több folyadékot vesz fel, mint a rizs. Igaz, több idő alatt, de több folyadékot képes felvenni, és jobban megdagad. )

2020. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!