Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha brownie-ba cukorzatlan...

Ha brownie-ba cukorzatlan kakaópor helyett étcsokit szeretnék tenni, nagyjából milyen az átváltás közöttük?

Figyelt kérdés
A recept 20g kakaóport ír, én viszont étcsokit raknék bele inkább, 1 táblát. 20g kakaópor 20g étcsokinak felelhet meg, vagy a kakaópor sokkal erősebb?

2020. szept. 28. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtutibb brownie receptem a Green&Black kakaópor cég szakácskönyvéből van, abban van vagy 300g és csak nagyon jó minőségű csokiból az igazi.



[link]

2020. szept. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordítás:


HOZZÁVALÓK

300g sózatlan vaj

300g étcsoki (70% kakaó tartalmú) kicsire tördeve

5 nagy nem ketreces tojás

450g kristálycukor (de én pl tapadós muscovado cukrot szoktam néha, az ad az ízhez)

1 tbsp vanília kivonat (kiváltható egy csomag minőségi van.cukorral, pl dr Oetker burbonosa)

200g sima liszt

1 tsp só



ELKÉSZÍTÉS

Sütőt előmelegíted 180Cra. Sütőformát, tepsit béleld ki sütőpapírral ( 30 x 20 cm vagy vagy 25 centis kocka forma).

A vajat és a csokid olvaszd fel vízgőz felett kevergetve (bain-marie teknika), vagy mikrózd 2 percig, minden 30 másodpercnél megkavarva. Kicsit hagyd hűlni.

Külön edényben verd habosra a tojás és a vaníliát, majd a cuktot hozzáadva sűrű masszát kapunk.

Öntsd össze a kettőt és keverd csomómentesre.

A lisztet és a sót szitáld bele, majd keverd csomómentesre.

Kapard bele a kibélelt formába és süsd 20-25 percig, vagy ameddig a tetején világosabb színű kéreg képződik, és picit megrepedezik. A belső résznek nem szabad folyékonynak lennie, de tapadósnak igen.

Hagyd állni 15-20 percig, aztán lehet szeletelni.

Jó étvágyat!



Az eredeti recept koktélcseresznyéket is ajánl bele, készítettem már kandíozott naranccsal, lemezes sóval, fehércsoki darabokkal és kandírozott/fagyasztva szárított eperrel, tökökméz darabokkal megszórva is, úgy is isnteni.

(A darabokat érdemes megforgatni kakaóporban, hogy ne üllepedjenek le)

2020. szept. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsi, rosszul emlékeztem, nem koktél hanem szárított cseresznyét tartalmazott az eredeti recept (ez egy másik kiírás, kb ugyanaz)

2020. szept. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, bár van már évek alatt kitapasztalt elég jó brownie receptem, egyébként pont ugyanúgy néz ki, mint a képen:)

Ezt most azért kérdeztem, mert szeretnék kipróbálni egy egészségesebb verziót: [link]

Igazából nem baj, ha nem lesz tökéletes, csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy így milyen, és épp van itthon édesburgonya. Viszont mindenképp csokit szeretnék belerakni, és nekem nagyon kevésnek tűnik 20g kakaópor, ezért kérdeztem, hogy az mennyi csokinak felelhet meg. A "rendes" brownie-hoz én is min. 2 tábla étcsokit használok, de nekem úgy tűnik, hogy ez a recept kevesebb adagot tartalmaz, ami egyébként nem lenne baj, de legalább 1 táblát szeretnék belerakni.

2020. szept. 29. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!