Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darálthúsból mit készítsek?

Darálthúsból mit készítsek?

Figyelt kérdés
A darálthúst elkészítettem Bolognai-hoz, viszont rájöttem, hogy nincs itthon alap. Mit készítsek belőle, amihez nem kell sok hozzávaló? Sürgős lenne. Köszönöm.
2010. aug. 8. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

hortobágyi.

hagyma

paprika

paradicsom

liszt

tojás

tej

2010. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Besamell mártással csináld meg. Ha még nyers a hús olajon, hagymával pirítsd meg, szórd meg az egészet liszttel, hogy ellepje, csomómentesre keverd el, majd öntsd fel tejjel. Sűrűsödésig kevergesd. Szórhatsz bele reszelt sajtot is ha van. Sózd, borsozd, és ízlés szerint ízesítsd. Ha már meg van pirítva a hús, akkor csak olajon csináld meg a lisztes tejes mártást, és ha kész akkor keverd bele a húst. Ha túl híg, utólag liszttel sűrítheted, viszont elég sokáig kell kevergetni amíg besűrűsödik, szóval ne ijedj meg, hogy híg marad :)
2010. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bolognait alap nélkül is főzhetsz


fogsz egy nagy kondért, teszel bele zsiradékot, megpirítod benne a hagymát és a darált húst...beledobálsz 4-5 fej zúzott fokhagymát és 5-6 paradicsomot felkockázva..+ só, bors és a végén bazsalikom



bonyolultabb verzió:

húspirítás, rá csirkemáj aprítva, hagyma, reszelt répa, reszelt fehérrépa, só, bors, rengeteg fokhagyma....felöntöd paradicsomlével és 2-3 óra alatt lassú tűzön készre főzöd, végén mehet bele a bazsalikom


amúgy fasírt, rakott kel, rakott zöldségek, töltött zöldségek, vagdaltak, ....

2010. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én van, hogy csak pörköltösen főzöm meg, ha nincs alapom, és azt keverem össze a tésztával.


Szoktam még csinálni Shepherd's pie-t

pörköltösen megfőzöm a darálthúst, tepsi aljára simítom az összeset, csinálok krumplipürét, amit a húsra simítok, villával megkarcolgatom a tetejét, szaggatok rá ideoda margalindarabokat, és a sütőben pirosra sütöm

2010. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek tök jók:P Köszi szépen.:D
2010. aug. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!