Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tortát süssek a kisfiam...

Milyen tortát süssek a kisfiam szülinapjára? Ami jó krémes, azt szereti nagyon, nem baj, ha sok munka van vele. Receptet is írjatok. Köszi.

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Epres Charlotte tortát itt: [link]


Nekem ez nagyon tetszik. És jó krémes. Én is megsütöm majd valamikor.

2010. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én itt leírtam egy nagyon finom diós torti receptjét ,ha gondolod süsd meg http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__10..
2010. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mogyorókrém torta

6 tojás sárgáját 20 deka cukorral habosra keverünk. Adunk hozzá 1 evőkanál rumot, 20 deka pirított, darált mogyorót, 2 evőkanál zsemlyemorzsát. Végül a tojások keményre vert habjával jól átkeverjük.

Két alaposan kikent, morzsával beszórt (vagy papírral bélelt) tortaformában sütjük.

Kihűlés után a következő krémmel töltjük és kenjük be.

10 dkg vajat (sütőmargarint) habosra keverünk.

Habüstben 3 szelet étcsokoládét vagy 10 dkg csokoládéport (reszeléket), 10 deka cukrot, kevés feketekávét (vagy vizet), 3 egész tojással előbb hidegen kikeverjük, majd forrásban levő víz fölé téve az üstöt, sűrű krémmé főzzük. Hozzáadjuk a kikevert vajat-margarint, azzal is, állandó keverés mellett továbbfőzzük, amíg jó sűrű-krémszerű lesz.

Kihűlés után hűtőszekrényben tovább hűtjük, majd újból alaposan átkeverjük, amitől a krém könnyű lesz.

A krémmel bekenjük a tortát, majd mogyoróval (tetszés szerint egyébbel) díszítjük.

A leírás egy normál torta receptje.


Esküvőre vagy egyéb ünnepi alkalmakra az adagot megduplázzuk, és 3-4 db, különféle méretű formában sütjük, így 3-4 emeletes tortát készíthetünk.

A kisült tortákat nagyság szerint egymásra rakva bekenjük a krémmel.

Utána mogyoróval, vagy az alkalomnak megfelelően, tetszés szerint díszítjük.

Óriási adag, sokan kóstolgathatnak belőle.

2010. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csupa-csoki torta:


Hozzávalók:


-tésztához:


- 20 dkg liszt,

- 20 dkg cukor

- 1 csomag sütőpor

- fél tk. szódabikarbóna

- 2 tk. vanília kivonat

- 18 dkg margarin,

- 8-9 dkg kakaó(én kevesebbet tettem bele, mert soknak találtam)

- 2 tojás

- másfél dl tejföl



A hozzávalókat összekeverem, majd 20 cm átmérőjű tortaformába öntöm a masszát, melybe előzőleg sütőpapírt tettem.

Ha van kétfelé véve, vagyis 2 tortaformában is készíthető. Így nem kell majd a vágással bajlódni....

180 fokon, 30 percig sütöm.



-krém:


- 17 dkg étcsoki - Szerencsi, vagy egyéb

- 8 dkg margarin

- 1 ek. méz

- 1 tk. vanília kivonat

- 20 dkg porcukor

- 1 és 1/4 dl tejföl



A csokoládét összetördelem, majd gőzfürdő felett összeolvasztom a margarinnal, és a mézzel.

Ha felolvadt hozzáteszek a vanília kivonatot, a porcukrot és a tejfölt.

A tejföl sűrű legyen és ne legyen túl savanykás, ez fontos!

Mindezt jól összekeverem, és kész is.

Mielőtt rákentem a krémet a tortára , előzőleg hűtőbe tettem, hogy kicsit dermedjen.

A krém 1 részét belekenem a lapok közé, a többit pedig kívülre.

Kb. 1 órára hűtőbe kell(ene) tenni

2010. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!