Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem írni egy igazi...

Tudnátok nekem írni egy igazi szabolcsi töltött káposzta receptet?

Figyelt kérdés
Eddig ezt a Bódi Margó félét csináltam párszor de nem az igazi. Egyszer ettem egy isteni finomat amit egy cigány asszony készített és azóta se tudom a receptet. Továbbá szerintetek lehet kapni olyan édeskáposztát ami elő van készítve? Mert én soha nem bírom úgy megfőzni, hogy könnyen tölthető legyen, vagy pedig mint legutóbb hogy órákig főztem és kemény maradt mert eleve sz*r volt.
2020. okt. 19. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szabolcsiként így csinálom:

Nagyon fontos az alapanyagok minősége!


Rizset megmosom, 5-6 alkalommal leöblítem.

Kétszer annyi darált sertés lapockával keverem össze. Hozzáadok a rizs mennyiségéhez képest fele annyi füstölt szalonnát, NYERSEN vöröshagymát apró kockákra vágva, fokhagyma, őrölt bors, só, jófajta piros fűszerpaprika.

Alaposan összegyúrom.

Nagy lábasban, lobogó, sós vízben a lapos fajta, kisebb méretű káposztát, kivágott torzsával előfőzöm. Folyamatosan szedem le a külső leveleket, hagyom kihűlni tálcán. Az erek mellett kettevagom, megtoltom.

A szalonnabőrt rakom a lábas aljára, és a káposzta maradékokat. Mehetnek bele a káposzták, a tetejét levelekkel fedem. Nyakon öntöm házi paradicsomlevel, amíg el nem lepi. Fedő alatt készre főzöm.


De csinálhatod pataki tálban is.

2020. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is ki fogom próbálni :)
2020. okt. 19. 20:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!