Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lesz szalonnás a piskóta...

Mitől lesz szalonnás a piskótaszerű sütik alja? +mindig ráragad a sütőpapír, és levesz egy réteget az aljáról, amikor lehúzom. Öreg sütő, csak a legkisebb lángot használom.

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nemt udom, hogy miért ragad rá a sütőpapirra, én sokáig azt használtam, de nem volt gond, szépen lejött. Talán a receptben valami alapanyag nincs megfelelően..Tényleg nem tudom.

2. Már régóta a tepsit megkenem sütőmargarinnal és megszóróm lisztel, vagyis a lisztet jól eloszlatom rajta, nagyon keves kell.Igy sokkal de sokkal finomabb. Én nem szerettem sütőpapirral amilyen lett az aljának az állaga.

2010. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg ne a legkisebb lángon, gyújtsd be előre, kb fél óra, míg átmelegszik.

Ha alul, vagy felül úgy égetne, akkor a begyújtás előtt tegyél alulra egy nagy tepsit, - a sajátját, az végig ér - felülre, a tepsire pedig lazán fóliát, hogy tudjon kijönni a gőz azért.

15 percig ne nyissad ki a sütőajtót.

A sütőpapír sajnos kicsit ráragad.

Ja, és próbáld meg kevesebb cukorral!!!!

2010. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
piskótának kb. 180 fok kell, ez a legkisebbnél egy kicsit nagyobb. Ha nincs rajta mérő, akkor kukucsolj be a lánghoz, és látod, amikor kicsit nagyobb.
2010. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még valami. Ha azt a változatot csinálod, amikor külön sárgája+ cukor utána a liszt és végül a kemény hab, akkor a liszt előtt elkeverheted kevés habbal, utána a liszttel, mert úgy könnyebb lesz a tészta.


Lehet úgyis, hogy a habot kezdet verni, bele tojássárga, tovább, bele cukor tovább, legvégül a liszt.


A lisztet érdemes átszitálni.

Én azzal is csalok, szűken mérem.

2010. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is vén a sütőnk, lassan örülök, hogy működik...

a sima piskóta nekem se jó, de íme egy változat, ami sütőpapírbarát és szalonnamentes:

6 tojás

26 dkg cukor

1,5 dl olaj

1,5 dl melegvíz

40 dkg liszt

1 cs sütőpor

1 tk szódabikarbóna

A tojások sárgáját kikevered a cukorral, hozzáöntöd az olajat és a vizet, elkevered, majd apránként belekevered a sütőport, a lisztet és a szódabikarbónát. A végén beleforgatod a tojások fehérjének kemény habját. =) Én s legmagasabbon szoktam sütni, a közepén, ahol a rács van. Általában fincsi lesz =)

2010. aug. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,megfontolom őket!!
2010. aug. 14. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!