Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szilveszteri lencsefőzelékhe...

A szilveszteri lencsefőzelékhez kb. mennyi ideig, hány órát kell áztatni a lencsét főzés előtt? :)

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
lencset nem muszaly beaztatni, mert aztatas nelkul is hamar elkeszul ... leginkabb azert szerencses a fozes elott egy kicsit beaztatni, mert ezzel tulajdon keppen atoblited es a rossz szemek feljonnek a viz tetejere (ha egyaltalan van benne) ... de egyaltalan nem kotelezo bezatatni
2020. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gázhatás csökkentésére áztathatod, de az is elég ha az első forrásnál leöntöd róla a főzővizet és felöntöd megint, hogy főjön tovább.
2020. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem muszáj, de én kb 1 órát szoktam
2020. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha vöröslencsét veszel, vagy a dm-ben hegyi lencsét, azt nem kell áztatni.


Amúgy pár óra....

2020. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges bármilyen száraz hüvelyest áztatni. Az áztatásnak régen volt értelme, amikor többéves, kiszáradt magokat ettek meg az emberek. Manapság max fél éves a bab, lencse stb., amit a boltban megveszel
2020. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én szoktam áztatni egy éjszakán át, és az áztató vizet leöntöm róla. Aztán előfőzöm szódabikarbónás sós vízben egy kicsit, és azt is leöntöm róla, úgy megy az ételbe. Az összes hüvelyessel ez a menetrend. (Nem akarok sokat pukizni tőle, és ez segít.)
2020. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, és áztatás közben meg leázik róla a héja :D
2021. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Attól még a lencsét és a sárgaborsót tanácsos áztatni legalább egy éjszakán vagy fél napon át. Különben rettentően nehéz és időigényes megfőzni. Nem lehetetlen, de nem könnyű.
2022. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Viszont a Lidiló zöldlencséjét csak kevés ideig kell vagy egyáltalán nem kell áztatni, mert az szétmállik! Tarkalencsét szintén nem muszáj. Az eredeti lencsét javasolt.


35/F

jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!