Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik fajta serpenyőt lehet...

Melyik fajta serpenyőt lehet sütőben is használni?

Figyelt kérdés

#serpenyő #serpenyő sütőben
2021. febr. 7. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én semelyiknek nem hiszek, csak a levehető nyelűeknek. Az a biztos.
2021. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a levehető nyelű vagy a fémnyelű.
2021. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt szerintetek be lehet?

2021. febr. 7. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, hogy igen. Persze ha van valahol valami műanyag vagy akármi a nyelén, ami a képen nem látszik, akkor nem.
2021. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mivel fémből van a nyele, szerintem lehet.


Én épp most vettem az aldiban egy fémnyelű teflonserpenyőt - pont azért, hogy tudjam sütőben is használni. Rá is van írva, hogy be lehet tenni a sütőbe.


[link]

2021. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak olyat rakok be, ami kizárólag fémből áll.
2021. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, csak néhány gondolat:


Van olyan (inkább régebben volt sok ilyen) fém nyelű serpenyő, aminek az összeillesztésénél volt egy bakelit, vagy kemény kaucsuk konzol, azon keresztül volt a nyél rácsavarozva vagy szegecselve a serpenyőre.

És azon a képen, amit küldtél, pont az összeillesztés nem látszik.

Valószínűleg csak fém, én is arra tippelek, de pont az a rész nem látszik, ami a lényeg lenne.


A másik a sütőbe való behelyezés. Mondjuk egy felső grill funkciónál nem mindegy, hogy a serpenyő a fűtőszál alatt van, vagy valamelyik sarokban, ahol se a légkeverés, se a rápirítás nem működik tökéletesen.

Egy alapból nagy átmérőjű serpenyőt , aminek a nyele is hosszú, könnyen lehet, hogy nem lesz praktikus betenni a sütőbe, mert nyéllel együtt kompromisszumos lehet.


Pláne ha hozzáveszem, hogy alap esetben a fém nyelek legtöbbször extra hosszúak, pont azért, mert nincs műanyag konzol az összetételnél, ami egy rossz hővezető.

A csak fém nyél nagyon könnyen felmelegszik, a tűzhelyen főzésnél is alig lehet megfogni, ezt úgy oldják meg, hogy hosszabb nyelet tesznek rá, mert a fém amilyen hamar felmelegszik, olyan hamar hűl is, tehát plusz 5-10 cm-es hossznál van akkora hőleadása, hogy a végét már meg lehet fogni puszta kézzel.

Ez egy általánosság, a műanyag nyelek vagy műanyag betétesek többnyire rövidebbek. Szóval a fém nyélnél erősen rá kell számolni, hogy az nagy helyet foglal a sütőben.

2021. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!