Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell mirelit borsóból és...

Hogy kell mirelit borsóból és mirelit zöldségből 1 liternyi tésztás borsólevest főzni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, szeretnék kérni egy részletes receptet, ilyen paraméretekkel nem találok.

2021. febr. 10. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Vegyél egy receptet, és mindenből tedd bele a felét. A receptek általában 4 személyre szólnak - 1 liter leves kb. két személyre elegendő.
2021. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olajat melegítesz egy lábasban, fél fej kicsire vágott hagymát megpárolsz, fél levesestányérnyi fagyasztott zöldséget - fele borsó, fele zöldség, sárgarépa vagy amit szeretsz bele - belekevered, felöntöd 1 liter forró vízzel. Teszel hozzá egy csapott teáskanál sót (esetleg kevesebbet, ha sótlanabbul szoktál enni, utánsózni késöbb is lehet), pici örölt borsot meg egy gerezd apróra vágott fokhagymát, ha nem szereted, hagyd ki nyugodtan, ha felforrt, kisebbre vedd a lángot és kb fél óra alatt megfönek a zöldségek. Megkósotold, ha nem elég puha, picit még fözheted, ha jó akkor kb 20-30 g levestésztát tegyél bele - én legjobban az eperlevelet szeretem -, ha felforrt ezzel is, akkor zárd el és fedö alatt megpuhul a tészta 5-10 perc alatt. Közben figyelj, hogy ne fusson ki.

Ha úgy jobban szereted, az elején, a füszereknél tehetsz bele pirospaprikát is, ha meg be akarod rántani, akkor a tészta elött tedd bele. Ehhez kb 1 evökanál olajban piríts meg világosra 1 teáskanál liszet és ezt fözd bele.


Remélem, elég részletes és érthetö, ha nem világos valami, akkor kérdezz vissza.


Ja, meg a fagyasztott zöldségeket fagyosan kell beletenni, ha kilvasztod, akkor löttyedt, utálatos állagú meg ízü lesz.

2021. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

1. lépés: Egy kisebb fej vöröshagymát felvágsz apóra.

2. lépés: 3 evőkanál olajat teszel egy legalább másfél literes lábasba.

3. lépés: Felhevíted, közepes hőfokon "megdinszteled" a hagymát. Pici sót szórsz rá. Ez azt jelenti, hogy folyamatos keverés mellett addig pirítod, amíg "üveges" nem lesz, azaz átváltozik a fehér színe világosbarnás-bézs színűvé, vagy a fakanállal szét tudod nyomni. Na most itt jön egy opcionális rész, de én szoktam egy kiskanál fűszerpaprikát tenni bele. Van, aki nem szokott. Ekkor le kell húzni a "tűzről", elkeverni, bele a víz, úgy vissza, nehogy leégjen.


4. lépés: Ekkor felöntöd 1 liter vízzel, felforralod. Teszel bele legalább 2 kiskanál sót, ez vélhetően kevés lesz, de majd a végén megkóstolod, ízesíted.

5. lépés: Ha felforrt a víz, mehet bele a mirelit zöldség. Na most elvileg annak a zacskóján kell lenni főzési időnek, így aszerint jársz el. 1-1 maréknál nem kell több.

6. lépés: az utolsó 5 percben mehet a tészta. Abból is max egy szűk marék.

7. kóstolás, hogy megfőtt-e minden, sózás.

2021. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, tessék itt egy egyszerű recept - csináld meg fele mennyiségből:


[link]

2021. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így értem, szerintem menni fog.

Az első és a negyedik válaszolónak mondanám, hogy az egyéb receptek azért nem voltak elég jók nekem, mert nem mirelit zöldségről és nem tésztáról szóltak. Igen, egy teljesen kezdőnek ez is gond.

2021. febr. 10. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok különbség a friss és mirelit borsó használata között!
2021. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 4-es recept is mirelit zborsóból van...
2021. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült, finom lett. :)
2021. febr. 10. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!