Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszer már kiolvasztott,...

Egyszer már kiolvasztott, majd megsütött húst még le lehet fagyasztani, vagy sültnél is ugyanúgy él a szabály, miszerint kiolvadt húst már nem lehet visszafagyasztani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 01:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Le lehet fagyasztani, de már nem olyan lesz, mint frissen.
2021. márc. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Sütés után már fagyaszthatod. A kiolvasztott, de nem hőkezelt húsra vonatkozik az, hogy ne fagyaszd, hiszen ahogy olvad, elkezdenek benne szaporodni a baktériumok. Ezeket irtod ki a sütéssel/főzéssel.
2021. márc. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gond nélkül fagyasztható.
2021. márc. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
A sült hús sajnos egyre jobban kiszárad ilyen ciklusok során, így előbb csak kemény kéreg lesz rajta, majd az egész sipőtalppá alakul.
2021. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem visszafagyasztás. Mert nem a kiolvadt nyers húst fagyasztod vissza (az a veszélyes).

Nyugodtan le lehet fagyasztani.

De azért egy eleve fagyasztottbol sütött majd fagyasztott hús már nagyon száraz lesz mire megeszed.

2021. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha pörköltet, tokányt vagy darálthúsos szószt csináltál belőle, az nem lesz száraz, nyugodtan fagyaszd meg.
2021. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Simán le lehet fagyasztani. Én pl. legutóbb a sült csirkecombot fagyasztottam le. Kiolvasztva sem volt semmi baja. Megmelegítettem és megettem. Szóval, nyugodtan lefagyaszhatod, sőt, kiolvadás után is vissza lehet fagyasztani.


Csak nyers húst nem szabad kiolvasztás után visszafagyasztani, ahogy fentebb is írták, mert elszaporodnak benne a baktériumok. A sütés-főzés ezeket irtja ki.

2021. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2021. márc. 21. 14:47
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Visszafagyasztani nem szabad semmit! Elvileg. Persze otthon más.

A sült húst ELMÉLETILEG nem szabadna fagyasztani (felvágottat, hurkát,kolbászt, virslit,stb.-t sem), de ki nem teszi meg ha megmarad? Csak sokkolva(nagyon gyors fagyasztással) szabadna, vákumos csomagolásban. Ilyesmivel kevés háztartás rendelkezik.

A fagyasztott készterméket(sült hús) csak hőkezelés után szabadna fogyasztani.

Szabály az szabály, ami engem sem érdekel általában. Bajom még nem lett, de ez nem azt jelenti, hogy soha nem is lesz.

Nem árt az óvatosság, csak azért okoskodtam ezt ide! :)

2021. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi roszat írtam? :D

Ha szakácsként ezt egy étteremben teszem, elveszthetem a szakmámat!!!

Te örülnél ha ilyen ételt kapnál, és tudnál róla?

2021. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!