Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell cupcake-et készíteni...

Hogy kell cupcake-et készíteni? A tésztáját és a krémet a tetején is szeretném jól megcsinálni de nem tudom hogy kell. Amúgya krém miből van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
cupcake = amerikai muffin...a tetején meg cukorméz van
2010. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*mármint cukorMÁZ
2010. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En azt csinalom, hogy veszek muffint meg a tetejere ilyen frostingot (pl betty crocker) ebbol eleg egy izut venni (ugye a kulonbozo izuek kulonbozo szinuek is, bar csak feher, sarga, rozsaszines, barna van) mert etelfestekkel be lehet szinezni tokre jol, es raadasul kulobozo arnyalatokat is tudsz csinalni aztan a tetejere szors sprinklest es kesz:D Vagy barmilyen diszt tehetsz ra.

Vagy csinalhatsz ra ilyen marshmallow fondantot is, ugyanugy etelfestekkel meg tudod szinezni, es akkor azt ra tudod rakni, mint a marcipant. Ha kell a receptje, szolj:D

2010. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D a frosting az miicsoda? és hol lehet kapni? és lécci tudsz marshmallow fondan receptet írni? nagyon köszi:D
2010. aug. 21. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Annyi idegen szót használunk feleslegesen. Szerencsétlen marshmallow-nak is van szép magyar neve, mégpedig a mályvacukor. Ha máshonnan nem, akkor az amerikai filmekből ismerhetjük minimum 15 éve. Akkor miért nem használjuk a mályvacukor kifejezést? Bocs az off-ért csak nem bírtam ki.
2010. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolso: En nem ismertem ezt a szot, amerikaban nottem fel:) Mi mindig marshmallow-nak hivtuk.


Kerdezo: A frosting az amit rakensz es egy ido utan kicsit megszilardul a kulseje, a belseje nem. Mo-n dobozosat nem tudom, hol lehet kapni (vagyis a culinarisban lehet, de abbol csak budapesten van:))

De otthon is megcsinalhatod, buttercream frostingnak hivjak es tizmillio recept van az internetben, peldaul itt egy egyszeru:

Kell hozza 4 oz vaj, 1,5 csesze cukor(nem olyan nagy szemcses, hanem ami olyan porszeru, nem tudom, hogy hivjak) es 2 evokanal tej.

A vajnak es a tejnek szobahomersekletunek kell lennie, a vajat egy edenyben feherre kell verni elektromos mixerrel, lassan hozza kell adni leszitalva a cukor felet, mikozben vered a vajat, majd hozzaadod a masik felet is, azt meg belevered es ha nem jol kenheto akkor kell hozzaadni a tejet vagy meg tobb cukrot.

Tehetsz bele barmilyen aromat (pl vanilla) vagy etelfesteket, kakao port stb..

A marshmallow fondantnak meg talaltam egy magyar receptet:

[link]

Nem tudom, mennyire jo:D De en is valahogy igy szoktam.

Ilyeneket lehet belole csinalni:

[link]

2010. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!