Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet a bab ízét...

Hogyan lehet a bab ízét csökkenteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de egyéb okok miatt több/sok szárazbabot kellene ennem, de a tipikus babíz sokszor zavaró számomra.

A kérdés, mivel - füszerezés, elkészítési mód - lehetne semlegesíteni a bab alapízét?


(Húsfélék nem jöhetnek szóba egészségügyi okokból!)


(Aki szerint ne egyek babot, meg hasonló értelmetlen válaszokat tud csak adni, inkább ne írjon semmit, nem ez a kérdés!)


A segítö válaszokat elöre is köszönöm.



#bab #iz csökkentés
2021. ápr. 23. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Levesnek, főzeléknek az első 2-3 levét öntsd le és erősen fűszerezd!


De a legjobb, ha nem a hagyományos babételekben gondolkodsz, hanem pl. megfőzöd sós vízben, pürésíted és készítesz bab fasírtot.

Teszel bele hagymát, fokhagymát, mustárt, kicsi ketchup-ot, sót, borsot, ember legyen aki utána ráismer a babra.

Nagyanyám mesélte, hogy a háború után a gesztenyepürét főtt babból készítették. Te is csinálhatsz, bele egy kis rumaroma és teljesen jó.

De ugyancsak főtt babból készítheted a pizzatésztát, megpakolva minden finomsággal amit szeretsz.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még gondolkozom.

2021. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak bab jó? CSicseriborsót nem próbáltad? Abban is rengeteg fehérje van.


Amúgy érdemes próbálgatni a babfajtákat. Rengeteg van, a hatalmas szemű feketésvörös lapos babtól kezdve az apró fehérig.... Én legalább 10-15 fajtát ismerek.

2021. ápr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom ezt a menyecskebabot:

[link]


Nekem epe problémák miatt okoz gondot a bab - viszont nagyon szeretem. :) Ez a menyecskebab vékonyabb héjú, kevésbé van intenzív bab-íze...

2021. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valtogasd a kulonbozo babokat es akkor nem fogod megunni az izet. Babbol siman csinal az edesipar 'gesztenyet' is ha kell.
2021. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Áztatóvizet és főzővizet kell rajta cserélni többször, és utána jól meg kell fűszerezni. Ennél többet nem tehet az ember.
2021. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Tényleg csak bab jöhet szóba, egyelöre a többit még nem mertük megpróbálni, csak ezt ehetem egyelöre, ez az, amitöl biztosan nincs problémám. (Késöbb majd teszteljük tövább, egyelöre nem)

2021. ápr. 23. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
fokhagyma, borsó, van az a mennyiség amitől nem fogod érezni a babot :)
2021. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

gesztenye!

Mivel a gesztenyét pont a babbal szoktak elsummantani a gesztenyepürégyárban

2021. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen diétán vagy, hogy csak babot ehetsz?
2021. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmiféle állati fehérjét nem tudok fogyasztani, mert nagyon beteg vagyok töle.

Elkezdtem növényi fehérjéket fogyasztani, de itt is sokszor voltak problémák, az orvos szerint valamelyikeket nem birom együtt fogyasztva.

Ezért kezdetnek a babbal kezdtük a szelektálást, mert ez az, ami eddig nem volt problémás. Úgy tünik, ezt tényleg birom, viszont egy ideig még emellett maradunk, és csak szép lassan veszünk be egy-egy újabb valamit - mint a csecsemöknél.

2021. ápr. 23. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!