Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gofri és a palacsinta...

A gofri és a palacsinta tésztája között tulajdonképpen mi a különbség? Csak a sütési mód, és az alak?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 11:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
A gofrinál a tojásfehérjét fel kell verni, és külön beleforgatni a tésztába, ez lényeges különbség. Illetve nálam a palacsinta sokkal hígabb tészta, mások az arányok.
2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem. Az a gondom, hogy a gyerek nagyon szereti, de eddig csak előrecsomagoltat vettem, jó lenne itthon sütni, de már annyi kütyü van otthon, egy gofrisütő már nem férne el.


Nagyon ördögtől való az előrecsomagolt?

2021. ápr. 23. 12:06
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Van aki tesz a gofriba sütőport. A palacsinánál ilyet nem hallottam.
2021. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

2 nem ördögtől való, de azért közel nincs olyan jó.

Én pl. legutóbb ilyen kombi kütyüt vettem, amikor tönkrement a melegszendvics sütő.

Ez tud melegszendvicset, gofrit, meg van kontaktgrill betétje.

2021. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
A bolti gofri nem élelmiszer, hanem szemét. Ha a gyerek kifejezetten szereti - isteni finom a házi, rengeteg recept van az interneten, de nekünk a csomagolásban is volt -, akkor érdemes venni egy készüléket, nem foglal az olyan sok helyet. Melegszendvicsre, sőt húsra is jó különböző lapokkal.
2021. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Na, előkerestem a Tefalom leírásából, csodafinom. 30 deka sima liszt, fél liter tej, 8 deka cukor, 10 deka vaj, 2 tojás, nem kell különszedni. 4-5 perc alatt sül meg.
2021. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Ja, 10 g sütőport kihagytam és egy csipet só.
2021. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Én pl nem verem fel a tojásfehérjét mint az első. Nálam ugyanaz a tészta, csak van benne sütőpor és jóval sűrűbb.

Van ilyen 3in1 melegszendvics sütő, nekem ahhoz van gofri lap.

Bár akkor már csinálhatsz palacsinta sütőbe amerikai palacsintát és az kb olyan mint a gofritészta

2021. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően gófri sütésre jó az amerikai palacsinta tészta (a magyar nem, mert az híg, és nem emelkedik meg).


De én inkább belga waffel tésztáját szeretem. (Élesztős tészta, nem sütőporos)

2021. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Tényleg nem fér már el még egy kütyü. Már rengeteg van így is, fagyigép, turmix, botmixer, sima melegszendvicssütő, kenyérsütő, tésztanyújtó/vágó, aprító....


#8-as, megpróbálom ezt az amerikai palacsintát, hátha bejön a gyereknek. Vagy a gofri tésztát is, ha olyan sűrű, talán megsül az öntött vas palacsintasütőben.

2021. ápr. 23. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!