Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sörösüveget betehetem a sütőbe?

A sörösüveget betehetem a sütőbe?

Figyelt kérdés
A kérdés igazából az hogy a sörösüveg a sütőben egy adott hőfokon szét fog e pattanni vagy sem (180-200).Eddig sehol nem találtam infót arról ,hogy bármi baj történhet ne, de azért kételkedem

2021. máj. 13. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen állítólag a sorkatonák unalomból meg minden más lehetőség híján azzal szórakoztak, hogy a szeneskályhába, a rostélyra rátették a sörösüveget, felette jól megrakták a kályhát, begyújtottak, és mire leégett reggelre a tűz, a sörösüveg megolvadt, de csak annyira, hogy be volt horpadva, ezt használták később hamutartónak.Még én is láttam ilyent, csodálkoztam, hogy lett ilyen, akkor mesélték, hogyan csinálták ezt.Szóval, a kályhában nem 200 fok van,az biztos.Én biztos nem tennék bele folyadékot, mert az nagy párát képez és nem hiszem, hogy az akármilyen tésztának jó lenne. Szerintem nem kell rá alufólia se, simán beolajoznám és kész.
2021. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én dobozos sörrel ismerem ezt a Jamie Oliver-es csirkét... A doboz tuti nem pattan el. :_D
2021. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12/12

Csak a sörös doboz nem megfelelő formájú nekem, nekem kúp alak kell nem henger :D

2021. máj. 13. 22:05
 14/16 anonim ***** válasza:
Mit sütnél rajta?
2021. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sima kelttésztás kalácsot
2021. máj. 14. 10:33
 16/16 anonim ***** válasza:
kvázi-kürtőskalács?
2021. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!