Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Huslevest hanyszor kell...

Huslevest hanyszor kell lehabozni? Eloszor gyorsabb langon fozzuk mig kifoli a levet utanna lassun?

Figyelt kérdés
2021. máj. 15. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Annyiszor amíg van rajta hab
2021. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Folyamatosan amíg nem lesz több.Gyorsabb lángon amíg fel nem forr csak ne zubogtasd,aztán takarék.
2021. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
És nem főzzuk nagy lángon, max amig meleg lesz a víz de nem forró
2021. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én egyszer se szoktam. Elfövi a habját, kristálytiszta a húslevesem.
2021. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem habozom le. Eddig még mindig teljesen elfőtte a habot (évek óta készítek szinte hetente) és teljesen tiszta.
2021. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Hát én amikor nem haboztam le akkor zavaros lett és rossz ízű, persze lehet hogyha tovább főztem volna akkor eltűnik 🤷‍♂️ nekem az a biztos hogyha lehabozom
2021. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer se! Az elsődleges felforralás után végig lassú tűzön! Nyoma sincs a habnak, kristálytiszta, gyönyörű, finom.
2021. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én sem habozom és mégis kristálytiszták a leveseim, miközben zamatosak, telt ízűek, még mindenki imádta.

A hab elfő, vagy lesüllyed az edény aljára, de az ízhez mindenképp hozzáad, mert az a kicsapódó fehérje.

2021. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell lehabozni!

Ennek a lehabozásnak elvileg annyi értelme lenne, hogy áttetsző legyen a húsleves.

Az pedig hosszas és lassú főzés esetén lehabozás nélkül is áttetsző lesz.

Ha valami ízrontó, nem belevaló dolog miatt kellene lehabozni, akkor le kellene habozni a gulyáslevest, a raguleveseket és minden egyéb húsos levest. Érdekes, azokat nem habozgatja senki!

2021. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Ne habozz!

Na innen ered a kifejezés is. Egyszer sem kell, amint azt már sokan leírtuk. A #9-es azt is, hogy miért. A hab jelzi neked, hogy jól készíted-e, tisztességes alapanyagból van-e vagy sem, ne akard elsumákolni, hanem szépen lassan úgy ahogy annak rendje és módja van, arra törekedj. hidd el, meghálálja.

2021. máj. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!