Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire használjátok fel a...

Mire használjátok fel a citromfüvet?

Figyelt kérdés
A teát nagyon szeretem de kísérleteznék. Szörpnek jó vagy szörbetnek valamivel együtt? Süteménybe szokás tenni?

2021. máj. 21. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom a citromfű, van a kertemben, szóval gyakran használom.

Készíthetsz belőle szörpöt, kifejezetten kellemes íze van. Szoktam még tortát,levest, gyümölcsrizst dekorálni vele, vagy szörbetet, fagylaltot készíteni belőle. Sajnos fagylaltgépem nincs, azzal még egyszerűbb lenne. Spárgalevesbe szintén jól passzol, pláne ha hidegen fogyasztjuk. Ha meg vagyok fázva, akkor gyömbérteába szoktam tenni, a taknyosságot gyorsan elmúlasztja.

Nem tudom ismered-e a bhajiyát, ez gyakorlatilag egy zöldségfasírt, mentás chutneyval és a citromfű lágy ízével nagyon jó. Vagy például kókuszos csirkelevesbe is fincsi egy kis chilivel karöltve. Tőlünk keletebbre bátrabban használják, mi finomkodunk vele azért. De azért én a magyaros ételekbe is belerakom, rántott pontynak a fűszerezésébe jól illik, hozzá egy kis majonézes alma és jól kiegyenlítődnek az ízek :)

2021. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A tortába belerakod vagy csak díszként? Salátákba is jó?
2021. máj. 21. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tortába még nem raktam, csak díszként. Salátába sem próbáltam, de próba szerencse :)
2021. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondolodtam hogy szirupot csinálok belőle és azt teszem sütibe :)
2021. máj. 21. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen hangzik, kíváncsian várom majd az eredményt :)
2021. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Citromfüves-mentás limonádé is finom
2021. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!