Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kelleténél több tejfölt...

A kelleténél több tejfölt tettem a rakott krumplira. Kisül belőle idővel?

Figyelt kérdés

Sose csináltam még rakott krumplit, és megkívántam.


Lisztet nem tettem a tejfölbe, csak egy kis sót, valamint nem tettem még rá a sajtot


Amikor raktam a rétegeket, akkor kicsit kevésnek tűnt a nedvesség a krumplihoz, tojáshoz és kolbászhoz képest, de most ahogy sül, most pont az ellenkezője alakult k


Ha tovább sütöm, akkor elpárolog belőle a nedvesség?



2021. máj. 27. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Ha soknak találod alatta a lét, merd le egy kanállal, tedd félre és max. pótlod. Elvileg akár ki is sülhet, de lehet, hogy addigra a krumpli megég, kiszárad.
2021. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én minden egyes réteget megtejfölözök, de még sose lett túl sok a szaft.
2021. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Nincs túl sok tejföl.

Liszt nrm is kell bele

2021. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem létezik túl sok tejföl, a liszt tökéletesen felesleges. A rakott krumplit rétegezzük, krumpli, só, kolbász karikára vágva, annyi tejföl, hogy eltakarja az alatta lévő cuccot, és kezdődik újra, a tetejére pedig tejföl kerül.

Ha túl sok folyadék van rajta, akkor esetleg raktál bele rengeteg nyers hagymát is, az tud ilyet csinálni.

2021. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A nagymamám mindig tett bele lisztet (meg talán vizet is), lehet azért hogy kevesebb tejföllel meg lehessen csinálni


Jó lett egyébként: lekanalaztam róla fél pohárnyi levet, megsütöttem, utána átkapcsoltam grill módra, és barnára sütöttem egy réteg sajtot a tetején



Estére remélem összeáll egy kicsit vacsira 😋

2021. máj. 27. 12:54
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Milyen volt az a tejföl amit ráraktál?
2021. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Én imádnám. Hova menjek az adagomért? Nekem nincs olyan, hogy túl sok tejföl. Szerintem valószínűleg még pluszban rá is raknék 3-4 kanállal.
2021. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Andizsuzsi, jogos a kérdésed, lényegi dolog!


Én csakis 20%-os tejfölt használok. A 10-12%-osban sok a víz.

2021. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Hat ha gagyi tejfolt raktal ra, aminek magas a nedvessegtartalma...ne csodald! De ha vizes volt a krumpli, letakarva sutotted attol is lehet.

Nem nagy kunszt, leontod aztan sutod tovabb.

2021. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Én - városi ember lévén - házi tejfölhöz sajnos nagyon-nagyon-nagyon ritkán jutok hozzá, bolti tejföl esetén pedig felbontás után mindig, minden egyes esetben azzal kezdem, hogy leöntöm a savót.Aztán bumm, ráburítom és kanállal eloszlatom.
2021. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!