Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mákot tényleg a hütőben...

A mákot tényleg a hütőben kell tárolni?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak csináltam mákos gubát, reggel megvettem a mákot és az anyósom fogta és betette a hűtőbe. Csodálkozott hogy nem értettem miért teszi ezt, gyerekkorom óta mindig a spájzban tartottuk vagy a konyhaszekrényben a fűszerek mellett, még a boltban is kint van a pulton és nincs baja.

Anyósom szerint annak a hűtőben a helye, ráhagytam. Ezért kérdezem nálatok is ez a szokás?


2021. jún. 11. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha tudod, hogy sokáig nem használod föl, akkor érdemes hűtőbe tenni, mert lassabban avasodik meg. De egy másnapi ételhez nem szükséges hűtőben tárolni, itt inkább hetekről, hónapokról beszélünk.
2021. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész mák nagyon sokáig eláll szobahőmérsékleten is. Ha többet darálok, mint ami elfogy, azt viszont hűtőben tartom én is, mert az már könnyebben megavasodik.
2021. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

A darálatlan mákot mindig jól szellőző vászonzsákban tartottuk a kamrában. A daráltat cukorral összekeverve a konyhában a polcon.

Soha nem tartott 1-2 napnál tovább, így nem tudom mennyi idő alatt avasodott volna meg.

2021. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért kéne?


A tojást sem kell hűtőbe tenni pl.

2021. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként én lazán megmondanám anyósnak ilyen helyzetben, hogy lesz szíves nem rendezkedni a lakásomban.
2021. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem teszem be, de anyósnak megmondanám, hogy otthon rendezkedjen
2021. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
A mákot és diót én a fagyasztóban tárolom alapban, sokkal később avasodik, több, mint egy évet is kibír. Amikor használom, akkor mindegy, hogy hol tartom mert gyorsan elfogy.
2021. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Itt tényleg ennyi papucs van?

Ti ugy ugráltok ahogy anyós fütyül?

2021. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 scamdemic ***** válasza:
100%
Vászonzsákban tartom a spájzban, ha kell, darálok belőle. Ami marad darált, azt berakom a hűtőbe, mert sokszor csak hetekkel később fogy el.
2021. jún. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!