Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorról való leszokást jó...

Cukorról való leszokást jó lehet a stevia édesítővel kezdeni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akár desszertben is használni. Illetve most a Rossmannban csak tablettás édesítőt (egy tabletta egy kávéskanál cukor) találtam, ezt akár összetörve használhatom desszertben édesítőnek?

2021. júl. 10. 17:15
 1/4 anonim válasza:
81%
Persze, én is így csináltam. Az első 1-2 hét viszont kegyetlen lesz, ha egyből lecseréled a cukrot édesítőszerre: a szervezeted hozzá van szokva az energialökethez, emiatt én 1 hétig baromi fáradtnak éreztem magam, illetve a fejem is gyakran fájt. Viszont 1-2 hét alatt hozzászokik a szervezeted.
2021. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem persze, a Stevia jó, és szerintem ha a tablettát feloldod, az is jó. Viszont amúgy én azt tapasztaltam, hogy a por formájú Steviából nagyon sok kell, és árban az nem éri meg. Pl. Tescoban 75 gramm Stevia az 600 forint, és hiába írja rajta, hogy egy teáskanálnyi stevia egyenlő egy teáskanálnyi cukor édesítőerejével, szerintem ez nem igaz. Vagy lehet, hogy igaz, csak a fura íze miatt nem tűnik édesnek. Mindenesetre, ha neked is a jövőben ilyen problémád lenne a Steviával, akkor ajánlom az Eritritolt, az pl. Rossmannban 1600 forint majdnem, ami kész vicc, mert a Tescoban pont az az eritritol kb. csak 900. Szóval nekem a Stevia ízével nincsenek jó tapasztalataim, meg ár-érték arányban szerintem nem éri meg, de persze, ha neked megfelel, akkor persze, a cukorról való leszokáshoz jó.
2021. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
82%
Yummy édesítőszer vált be nekem, tavaly vettem egy kisebb zacskós kiszerelést, azóta is azt használom. Nincs mellékíze, 0 kalória.
2021. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

Úgy tudom steviával nem lehet sütni, sem eritrittel. Ajánlom a nyers vegán sütiket, ezekben nincs hozzáadott cukor, nem kell sütni, nem feldolgozott alapanyokból készülnek, így még egészségesebbek. Nem kell vegánnak lenned, de ezeket a sütiket érdemes kipróbálni.


Másik tippem a cukorról való leszokáshoz, hogy egyél desszert helyett gyümölcsöket, keress nyers gyümölcsös desszert recepteket.

2021. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!