Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen savanyú ételek vannak?

Milyen savanyú ételek vannak?

Figyelt kérdés

A Google-re nem számíthatok, mert minden találat a savanyú káposztáról szól. xD

De a lényeg am annyi, hogy elég finnyás vagyok, és rájöttem, hogy kb. az összes étel, amit szeretek, az alapjáraton savanyú, ezért gondoltam, keresek savanykásabb ételeket, amiket szeretnék enni, és nem mindig olyat kéne ennem, amit annyira nem szeretek. (Az am kemény, hogy tíz darab vessző van összesen az előző mondatomban. :O)



2021. júl. 11. 03:36
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
De, számíthatsz a góglira. A savanyú ételek helyett szerintem inkább az ecetes ételekre keresgélj rá. Mert ugye az ecet az savanyú.
2021. júl. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csemegeuborkával, sőt koviubival is vannak ételek, meg rengeteg mustáros étel is.

Bocs hogy konkrétan nem állok neki keresgélni, de keresési alapnak jó.


Meg el lehet tolni egy amúgy nem túl savanyú ételt is savanyúba...

Pl egy stroganoff módozat, amibe kell csemegeuborka is, meg némi mustár, "túl lehet tolni" ezeket a kívánt mértékbe, hogy még savagyúbb legyen.


Magadtól is kitalálhatsz ételeket, bármilyen egyszerű ragu, mondjuk legrillezett húsok, zöldségek, jó minőségű dijoni mustárral ízesítve.


Meg nem tudom mennyire megoldás, de "semlegesebb" ételekhez, amikhez illik valami savanyúság, ahhoz egyél jó sokat, savanyúságból (pláne ilyen kistermelőknél) ezer féle van, dinnyétől kezdve karfiolon át a bébikukoricáig, amit csak el tudsz képzelni.

Aki kívánja a savanyút (pl. akik kisfiút várnak, XD)))

azok így szokták a legegyszerűbben megoldani. :)

2021. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vadas ugrik be, meg a hawaii csirkemell.

Nem csak ecetes lehet amúgy, lehet citromos, paradicsomos is (pl a bolognaihoz sem szoktunk savanyúságot enni, mert alapból is savanykás).

2021. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!