Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Francia lecsó, ratatouille finom?

Francia lecsó, ratatouille finom?

Figyelt kérdés

Szeretném elkészíteni, de nem feleslegesen. Alapvetően szeretem a zöldségeket sülve főve, és magát a lecsót is, de azért nem olyan extrém módon, hogy 100%-ig biztos legyek benne, hogy ez is ízleni fog.


Nyilván senki nem fogja tudni megmondani, hogy nekem ízleni fog e, de aki kóstolta már annak ízlett?


A válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 30. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Én rendszeresen csinálok... Kb. mint a lecsó, DE! Teszek bele padlizsánt, cukkinit, és rengeteg zöldfűszert: bazsalikom, kakukkfű, snidling, zsálya, rozmaring.... és _fokhagyma_ jó adaggal.

Isteni finom! :)


A padlizsánt és cukkinit külön-külön pirítom le, és csak a végén teszem a "lecsóba", hogy ne oldódjon fel, felismerhetetlenné válva...

Friss kenyérrel tunkolva az igazi! :)

2021. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Nekem csalódás volt, messze meg se közelíti a magyaros irányt.

Túl nagy katyvasz, szivacs padlizsánnal, oda nem illő ízekkel....

Tulajdonképpen minden ami a sima lecsón felül van benne, az rossz benne.

Nekem legalábbis.

2021. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

2. Nyilván te nem vagy nyitott azxúj ízekre, teged kielégít a magyar kaja ízvilaga. Nincs ezzel semmi baj, de ne fikazd le más nepek konyhajat..

Tudod... ízlések es pofonok..😎

2021. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

#3-mas, szerintem meg te nem ismersz engem, és baromi messze állsz attól, hogy te engem analizálgass! Úgyhogy kicsit visszább a kioktató hangnemből, ahhoz egy senki vagy!

Én szinte napi szinten kóstolok új ízeket, mert ez a szakmám!

Ezért is keveredek néha ide ebbe a kategóriába.

Ami jó, az jó, minden nemzet konyhájában vannak jó ételek, és ennyi rutinnal az ember megtanulja észrevenni, és értékelni az oda illő ízeket, akkor is, ha akkor eszik olyat először.


Azt pedig -akárhányszor visszaolvasom a válaszom- sehol nem találom, hogy fikáztam én "más népek konyháját" !!!


Be vagy drogozva, vagy mit fantáziáltál ide?

Nem hogy konyhákat, még a francia konyhát se fikáztam le, nem is tenném, a nyugati világ ételeinek a jelentős része a francia konyhán alapszik. Ebbe a magyar ételek is beletartoznak!

Egyedül a ratatouillet "fikáztam le" -hogy a te szavaiddal éljek, az meg engedtessék már meg, hogy kifejthessem a véleményem!


Mivel ez volt a kérdés!

Kinek, hogy ízlett!

Te, elmondtad, hogy neked ízlik!

Én meg elmondtam, hogy nekem nem!


Hogy veszed a bátorságot, hogy kritikát mersz megfogalmazni azzal szemben, hogy nekem mi ízlik!

Hozzád szóltam? Kioktattalak arról, hogy milyen választ adsz?

A saját válaszaiddal foglalkozz, ne velem kötekedj!


Tudod... ízlések és pofonok..😎

2021. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ja, persze... ez a szakmád, de közben sütött az előző válaszodból, hogy olyan igazi magyar szentháromság az ízvilágod.... rántotthús-pörkölt-töltöttkáposzta.


:-DDDD

2021. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezt írtad: " meg se közelíti a magyaros irányt."



Szerinted ha valaki ratatouille-t akar enni, ha magyaros ízekre vágyna...???


LOL

2021. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Ja, és azért mert, ez a szakmám, utálnom kéne a magyar konyhát?!


A kérdező hasonlította össze a magyaros lecsóval te szerencsétlen, arra reagáltam, hogy meg se közelíti azt, az én ízlésem szerint!


Nem azért, mert nem ismernék már a "szentháromságon" kívül,

hanem mert ezt a két ételt hasonlítottam össze. Mivel a kérdező is ezt hasonlította össze!


Te milyen valóságban élsz!

Bármilyen fantáziakép kipattan a kis agyadból, azt behelyettesíted a valósággal?


Ugorj neki mégegyszer annak amit leírtam, vagy mér 3-szor, anélkül hogy nem létező jelentéseket társítanál hozz, ami csak a te kis rosszindulat primitív agyadban születik meg!

Hátha sokadszorra fel tudod fogni a leírtakat.

2021. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Aki bármilyen lecsóhoz hasonlítgatja a ratatouillet, az nem tudom mit főzött és evett, de tuti nem az igazit.


Az ugyanis így kell, hogy kinézzen: [link]


Nem öt liter paradicsomszószban úszkáló darabokról beszélünk.


Az íze meg olyan, amilyen minőségű hozzávalókat használsz hozzá. Teszkós paradicsomokból még most, a nyár közepén is ótvar lesz.

2021. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
8: ez azért már egy "dizájn", sütős verzió - de az alap francia ratatouille, amit serpenyőben csinálnak, se úszik a lében! Hanem egy finom sűrű, fűszeres szósz épp csak összefogja a többi összevalót.
2021. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Én ettem már francia lecsót nekem ízlett.
2021. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!