Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igazán bevált finom tortakrém?

Igazán bevált finom tortakrém?

Figyelt kérdés

Vörösbársony tortát készítettem próbaként. Ehhez keresnék az egyik tejszínes réteg helyett szinte bármilyen ízű jól bevált tortakrém receptet.


Tud valaki valami finomat? :)


2021. júl. 11. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vorosbarsonyhoz más nagyon nem illik....Annyira erőteljes íze van hogy csak semleges jellegu krémmel jó igazan. Mascarpone, habtejszin, minimális cukor, esetleg vanília.
2021. júl. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg még vaníliás vajkrém, de az szerintem túl tömény hozza.
2021. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én valami savanykás málnára gondoltam esetleg. Olyan kis egyszerűnek érzem így.
2021. júl. 11. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy gondolod, de ennek a tortának épp ez a jellege. Tömény jellegzetes tészta, könnyű, jellegtelen krém.

Sima csokis tortalapokhoz én csinálnék egy rétegre malnazselet- simán főtt, passzírozottmalna zselatinnal- vagy malnalekvart kennék a krém alá.

2021. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Bármilyen neked tetsző krémet tehetsz egy csíkban, vagy az összesben, csak akkor már nem vörösbársony tortának fogják nevezni, hanem Icuka/Sárika/Bózsike, (vagy ahogy hívnak) tortának.

A sütésben-főzésben az a szép, hogy nincsenek törvények, lehet kísérletezni!

2021. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6%

5!


A vorosbarsony torta konkrétan a tortalapokat jelenti: vörös bársonyra emlékeztető színük van. A krémnek köze nincs hozza, tehát ha csokikremet tesz bele, vagy citromot, akármit, akkor is vorosbarsony marad.

2021. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!