Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leveles tésztába margarin...

Leveles tésztába margarin helyett vaj?

Figyelt kérdés
Sajtos masnit csinálnék van hozzá itthon majdnem minden csak margarin nincs ahelyett a tésztába ha vajat tennék mennyire lenne más? Jó lenne úgyis vagy inkább ne próbálkozzak úgy?

2021. szept. 17. 13:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, a margarin nem étolaj! Hanem növényi zsiradék. Az olaj nem zsír.
2021. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

10-es, én margarinnal sütök, mindig is azzal sütöttem. Anyum is azzal sütött és mindig finom lett a sütemény. Ha a sütemény rossz, annak nem a margarin az oka, hanem hogy az illető nem tud sütni! Amúgy vajak között is bőven van pocsék minőségű, ahogy margarin között is van ami kiváló. Hogy nem tejből van? Na, bumm!

Mellesleg van, aki ezt szereti, van, aki azt. Attól, mert te a vajat preferálod, mást még ne akarj téríteni! Főleg ne úgy, hogy "jaj, én sosem sütöttem ám margarinnal, mert az sz*r", mivel nem is tudod, hogy egy margarinnal készült torta is lehet isteni finom.

2021. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a dobozos vaj?
2021. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) végül gyorsba le ugrottam boltba míg nem esett az eső vettem margarint és már kész is sőt szinte el is fogyott 😅
2021. szept. 17. 18:03
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
#11 A növényi zsiradék pedig étolaj. Gondolom azzal tisztában, hogy az étolaj egy fogalom, azt jelenti, hogy étkezésre alkalmas olaj. De ha azt mondod, hogy a növényi zsiradék az zsírből van, akkor ugyan mutasd már meg nekünk hogyan préselsz ki ZSÍRT a növényből!
2021. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
11: szándékosan fogalmaztam így. Mintha a régi rámán még napraforgó is lett volna. Mindegy minek nevezzük, de ha megnézel egy házi margarinreceptet, jó része valamiféle olaj. Lehet olíva vagy akármi. Emulziósra kevered a többi összetevővel és az a margarin.
2021. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
"Anyum is azzal sütött..." Nem akarlak megbántani, de ideje túllépni azon, ahogy a szüleink főztek és sütöttek. Sokkal korszerűbb, egészségesebb, ízesebb ételeket készíthetünk, ha túllépünk a 80-as, 90-es évek magyar gasztronómiáján.
2022. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

“ Sokkal korszerűbb, egészségesebb, ízesebb ételeket készíthetünk, ha túllépünk a 80-as, 90-es évek magyar gasztronómiáján.”


Na igen. Van som finom holland paradicsom meg paprika, zsír helyett ócska olaj, mert ugye a minőségi olívát senki sem fizeti meg.

Meg lehet kapni kínai világítós csirkéből mellet, amit hirtelen kell sütni, nehogy kijöjjön az 50% víz belőle.


A lényeg hit. :)

2022. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Na igen. Van som finom holland paradicsom meg paprika, zsír helyett ócska olaj, mert ugye a minőségi olívát senki sem fizeti meg."


Vannak biozöldségek és egyáltalán nem megfizethetetlen a minőségi olivaolaj. Nem kell mindent kirántani, nem kell, hogy minden zsírban ússzon, és akkor jó sokáig kitart egy üveg.


"A lényeg hit. :)"


A lényeg az igényesség.

2022. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

“ A lényeg az igényesség.”


Ez is egyfajta hit. Az idők változásával mindig más számít igényességnek.

2022. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!