Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Brokkoli krémlevest akarok...

Brokkoli krémlevest akarok főzni! Főzőtejszínnel vagy tejfölös lisztes habarással a jobb? A főzőtejszíntől is besűrűsödik?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! a főzőtejszínnel selymesebb, lágyabb ízű lesz a leves, mert a főzőtejszín nem savanyított termék.

viszont van, aki éppen a savanykássága miatt szereti jobban tejföllel.

tejszínnel nem annyira sűrű, de finom krémes, nyugodtan

próbáld ki.

üdv.

2010. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak tejföl.

Megfőzöd a brokkolit húslében (én fagyasztottból csinálom, és ha más nincs, húsleveskockából - 450 g brokkoli, 1 liter lé), kiszeded a léből, 1 egész tejföllel (és kis lével) összeturmixolod, visszaöntöd a lébe, felforralod.

Lehet bele szerecsendiót tenni - nekem úgy nem ízlett. Lehet levesgolyóval, piriított kenyérkockákkal vagy sajtos pirítóssal tálalni, nekem a betűtészta vált be legjobban, de külön főzöm, nem bele. Fogyasztáskor szed mindenki, amennyit akar.

2010. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A csak tejfölt úgy értettem, liszt nem kell bele.
2010. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én úgy csinálom, hogy vajon megpirítom a brokkolit. nem nagyon, csak hogy legyen illata. akkor leöntöm tejszínnel és vízzel(a kis főzőtejszín felét szoktam beletenni egy fél kilós fejhez). sózom, borsozom, teszek bele egy húsleveskockát. puhára főzöm, összeturmixolom, ízesítem ha kell és reszelt sajttal, pirítóssal tálalom. egyszerűen mennyei. nem szabad elsokallni a vizet az elején, inkább a végén, turmixolás után adok még hozzá, ha a sűrű. ha kiadósabbat akarok, akkor a teszek mellé egy kisebb krumplit apróra vágva, attól tartalmasabb(mire a brokkoli megfő a krumpli is). amúgy krémlevesbe nyugudtan a szárát is beleteheted felkockázva(a hosszú szárának az alsó 5 cebtijét nem teszem bele, onanntól felfelé mindent), ugyanolyan jó íze lesz és több is lesz.
2010. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én tejszínnel öntöm fel a végén. A brokkolival együtt teszek bele 1 krumplit is felkockázva, attól lesz sűrű turmixolás után.
2010. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is pont úgy csinálom mint az előttem válaszoló, és mindig nagyon fincsi lesz!!

Én sima tejszínt szoktam venni és nem főző tejszínt, azzal is épp olyan jó lesz.

2010. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem tejszinnel istenibb, de próbáld meg mind a két lehetőséget és akkor majd eldöntöd.
2010. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!