Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egészséges, és viszonyl...

Milyen egészséges, és viszonylag olcsó ételeket főzzek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném kicsit meghúzni a nadrágszíjat. Ajanlanátok olyan ételeket, amik egészségesek, és olcsó alapanyagokból elkészíthetők? A tészta kilőve, nagyon hamar megéhezem utána.

2021. okt. 31. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Már annyiszor leírtuk:

Hús - csirkecomb, pulykahús, sertés- és csirkemáj

Hüvelyesek

Rizs

Mirelit vagy idényzöldség

Tojás

Zabpehely

2021. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Finom fozelek ... borso fozelek ... zoldbab fozelek ... tok fozelek ... fozelek-fozelek :)
2021. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Buf ***** válasza:
35%
A tésztát locsold le kis oliva olajjal és nem leszel éhes 20 per múlva.
2021. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Buf ***** válasza:
20%
Apropó a hüvelyesek meg a tejtermékek nem igazán egészségesek mert nem tudjuk megemészteni.
2021. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy youtube csatorna, napi kaja 1500 ft-ból vagy valami hasonló. Ott jó tippek vannak.
2021. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészségeset nem is nagyon lehet már írni lassan, mert a hús olcsóbb már a zöldségtől...

Nálunk kiskoromban, mikor nagyon kevés pénzünk volt anyukám vasárnap készített húslevest, a főtt húshoz pedig csinált paprikás krumplit.

Isteni volt, minden elfogyott, nem ment a főtt hús kárba, mint mostanában látom, hogy kidobálják a kukába vagy ha van kutya-macska, nekik adják...

De volt hogy a paprikás krumpli helyett tört krumplit csinált édesanyám és hozzá paradicsom mártást vagy sóska mártást és azt ettük főtt hússal.

Ez is nagyon laktató.

Egy műsorban láttam régebben, ahogy egy idős néni mesélte, hogy a háború után nem sok élelmük volt és a disznó bőrkéből készített pörköltet, azt ették krumplival. Egyszer én is kipróbáltam, nagyon finom, ha szereted a csülök vagy körömpörkölt-szerű ragadós szaftokat :)

De csinálhatsz esetleg lapcsánkát/berét/cicegét, nem tudom felétek hogy hívják és sertés vagy csirkemájból csinálsz egy pörköltöt, a kész lapcsánkára teszed, rázársz még egy lapcsánkával és a tetejére fokhagymás tejfölt teszel.

Ez is egészséges és viszonylag olcsó is.

Még azok a gyerekek is megeszik, akik egyébként nem szeretik a májat. Elhiszik, hogy husi.

2021. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!