Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karfiolt elő lehet készíteni...

Karfiolt elő lehet készíteni egy nappal az elkészítése előtt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a főzés előtti napon este megmosnám, szétszedném a karfiolt rózsákra, viszont csak másnap tudnám elkészíteni az ételt. Vajon lenne-e baja?

Érdemesebb az éjszakát vízben áztatva töltenie, vagy inkább szárítsam meg?


2021. dec. 9. 00:08
 1/4 scamdemic ***** válasza:
100%
Ha időt akarsz spórolni másnapra, akkor lehet értelme. Én is így szoktam: nem feltétlenül karfiollal, hanem olyan zöldségekkel, amiket hámozni és/vagy felvagdosni kell. Ezeket hámozás (és esetleg) felvagdosás után vákuumos edényben berakom a hűtőbe, és másnap felhasználom, de van, hogy csak egy héttel később. Másnapra elég nejlonzacskóba rakni, csak szorítsd ki belőle a levegőt.
2021. dec. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted.

Nem tudom milyen formában akarod felhasználni, de akár meg is főzheted, mert az egész művelet, főzéssel, leszűréssel együtt nem több mint negyedóra. A karfiolrózsáknak forrástól számítva elég 5-8 perc.

2021. dec. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg el lehet, de nem látom sok értelmét. Két nagy fej karfiolt megmosni és szétdarabolni max. 5-10 perc, sokkal jobb íze van, ha nem szárad meg, ha meg vízbe teszed, akkor az íze kiázik.

De tényleg el lehet készíteni előző nap, ha neked valamiért fontos.

2021. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mentek a zöld kezek.

2021. dec. 9. 17:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!