Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A lejárt dátumú steak (vákumfó...

Bubachangh kérdése:

A lejárt dátumú steak (vákumfóliás, Auchan 21 napig érlelt Angus comb) most járt le 31-én, de én csak 5-én tudom elkészíteni. Az a baj, hogy nincs fagyasztó sem. Megromlik addig? Köszönöm, és boldog új évet mindenkinek!

Figyelt kérdés
Angus, lejárt, szavatosság, steak

2022. jan. 1. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha ép a vákuum, és a hűtő bír 2 fok körül hűteni, illetve ha a vákuumzacskóban van valamiféle tampon, ami felszívja az esetleges húsnedveket, akkor 5 nap plusz garantáltan meg se kottyan neki.
2022. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
biztos le lesz pontozva, de én már ennyit biztos nem kockáztatnék húsnál... lehet nem érzed rossznak szagra, meg ízre sem, aztán olyan ételmérgezést kaptok tőle hogy százszor átgondolod legközelebb. el kell tudni engedni
2022. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Hacsak valahogy nem tudod lefagyasztani mégis én nem enném meg. Főleg, hogy nem is sütöd át teljesen.
2022. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

2-3, jó, de ti a GYK rezidens beszarijai vagytok, akik minden ilyen kérdés alá bekommentelitek, hogy az a biztos, ha a kérdező a komplett nagybevásárlását kidobja a szemétbe, amiért a vártnál 5 perccel tovább ült a dugóban.


Felfogjátok, hogy ÉRLELT húsról beszélünk?

2022. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Minimális esély van rá, hogy baja lenne. Ha mégis, azt kibontáskor erősen érezni fogod.


Nincs olyan, hogy egy hús úgy romlik meg, hogy az elkészítés előtt még ne lenne büdös.

2022. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
#2 vagyok, nem, nem irkálok minden ilyen alá, sőt én is volt hogy kockáztattam szárazabb dolgoknál többet is, de egy húsról beszélünk ami még egy kellően hideg hűtőben is necces ennyi idő után, nem hogy egy átlagban, ahol az ideális 5 fok feletti a hőmérséklet. attól hogy érlelt, nem jelenti hogy a végtelenségig jó. én csak leírtam a magam részéről hogy ennél, ebben a helyzetben én nem kockáztatnám
2022. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg ehető lesz, bár én már nem vállalnám. Milyen módon van érlelve a hús? Ha úgy döntesz megeszed, szélét mindenképpen vágd le a biztonság kedvéért.
2022. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
4. Tőlem döghúst is zabálhatsz, pont nem érdekelsz, de emlékeim szerint a kérdezőhöz szóltam nem hozzád.
2022. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

1-es vagyok

"nem jelenti hogy a végtelenségig jó."


Csak úgy mondom, én 6-8 hétig szoktam az ilyet pácolni.

Igaz, más a módszerem, mert nincs vákuum gépem, de a lényeg, hogy mindkettő olyan eljárás, ahol az enzimek anélkül kezdik puhítani a húst, hogy az megromlana.

A legtöbb embernek halvány fingja sincs róla, milyen folyamatok mennek végbe mondjuk egy lógatott húsnál, vagy hogy miről szól pontosan ez a történet.

Csak látják leírva, hogy hús, és azt hiszik, hogy egy sima darab húsról van szó, és meg az okoskodás.

A döghúshoz hasonlításból lehet leszűrni, hogy totál homály van az emberek fejében. Pont azok a folyamatok vannak gátolva.

2022. jan. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként meg végtelenül egyszerű a történet, ha úgyis csak akkor tudod megcsinálni, nincs lehetőség hamarabb, akkor úgyse tudod hamarabb megmenteni. 5-én kibontod, megszagolod, ha okádék dögszaga van, akkor kidobod, ha meg nem , akkor megeszed.
2022. jan. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!