Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudok igazán jó tápióka...

Hogyan tudok igazán jó tápióka pudingot készíteni?

Figyelt kérdés

Már több receptet is kipróbáltam, de sosem sikerült jól, legtöbb esetben szétfőnek a gyöngyök nagyon, pedig lassú tűzön készítem.

Én olyan állagot szeretnék elérni, hogy a gyöngyök áttetszővé váljanak és azért egyben maradjanak.

Milyen arányban kell a tejet adnom hozzá? Biztos be kell áztatni főzés előtt? Lehet hogy azért fő szét mert én 10 percet áztatom mielőtt tűzre teszem. Egyébként így írja a legtöbb recept.



2022. jan. 12. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Áztatni szerintem kell. Próbáld ki, hogy nem főzöd, hanem forrázod, gyorsan lefeded és hagyod állni a forró gőzben.
2022. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem sikerült még jól, de szerintem is kell az áztatás. Amikor nem áztattam, sokkal tovább kellett főznöm, hogy megpuhuljon. Igaz, az sem mindegy, hogy a gyöngyök kicsik vagy nagyok. Szerintem a nagyokat mindenképp főzni kell.

Azt is próbáltam, hogy az első főzővizet, ami nagyon keményítős lett, leöntöttem a gyöngyökről, és utána adtam hozzá tejet, és főztem tovább (mivel még mindig kemények voltak a szemek).

2022. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gond az angol, mindenképp angol oldalakon keress jó receptet, mert nálunk még kevésbé elterjedt. (bár használhatod a google fordítást is)


[link]


Úgy vélem, hogy a titok nyitja az a főzés utáni 15 perc pihentetés. Hűlés közben lesz a legjobb állaga.


Az arányok?

A legtöbb recept esetén fél csésze kis méretű tápiókához 3 csésze folyadék jár (zsíros tej, kókusztej, stb.) valamint 2 tojás.


A főzési idő a tápióka fajtájától függ, amelyikre rá van írva, csak azt kell áztatni. Így 5 perctől 45 percig is terjedhet a lassú, fedő nélküli főzés.

2022. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!