Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leöblítés után is meg lehet...

Leöblítés után is meg lehet pirítani a kölest?

Figyelt kérdés

Öblíteni muszáj, máskülönben kesernyés lesz, viszont pirítani is, hogy ne tapadjon össze.

Csak azt nem tudom, hogy vizes leöblített kölest hogyan pirítsam.



2022. febr. 26. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Elöször is nem kell leöblíteni, pirítani meg egyáltalán nem - attól lesz kesernyés ugyanis. Emellett a köles nem olyan, mint a rizs, hoyg pergösre kellene fözni, habár eléggé olyan lesz, ha normálisan készíted el.

Kimérsz a dupla mennyiségü vizet, mint a köles, megsózod, esetleg egyéb füszereket is teszel bele, felforralod, amikor rendesen fprr, belekevered a kölest, ha újra forr, akkor szorosan lefeded és elzárod alatta a tüzet. Fél óra múlva ott a puha, pergös, nem keserü kölesed!

2022. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki szokta pirítani a kölest, lehet pl így is:

https://www.youtube.com/watch?v=t67i1IrqFhU


Egyébként a videóban látott módon le tudod csöpögtetni a vizet, ha pirítani akarod, a többi víz pedig elpárolog a hőkezelés során

2022. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem eszem kölest, de legondolkoztam a kérdésen.

Mivel a hagymát is le lehet pirítani, ami gyárilag "vizes", vagy az átmosott rizst is, így feltételezem, hogy a kölest is.

2022. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
(Az atmosott rizst is meg kell várni száradni elotte)
2022. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

1:


Ilyet én még életelemben nem hallottam, hogy attól lesz kesernyés, hogy valaki leöblíti vagy pirítja.

Külföldi videókban szinte mindenki leöblíti, sokszor pirítják is, gondolom, nem véletlenül.

Én is öblítem, és úgy kifejezetten jobb az íze.

febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!