Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan készíti a borsos...

Ki hogyan készíti a borsos tokányt?

Figyelt kérdés
A hozzávalók,és azok mennyisége is érdekel.

#borsos tokány #elkěszítés
2022. márc. 24. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, a tokánynak az a definíciója, hogy elfekvő zöldségekből és nyesedékből készítesz valami emberi fogyasztásra alkalmas moslékot. Ebből adódóan nem szokás recepttel és kiméricskélt hozzávalókkal rákészülni.

Ettől még a google találni fog neked recepteket, mert nem te vagy az egyetlen, aki szereti nosztalgiázva újraélni gyermekkora menzai csúcsélményeit. De ha receptből és direkt erre a célra vásárolt hozzávalókból főzöd a tokányt, akkor rosszul csinálod, és a tokány szellemiségét gyalázod meg.

2022. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet készíteni bármilyen húsból, de nálam a borsos tokány gyakorlatban kizárólag marhából készül.

Én most a borsos tokányra válaszolok, nem a borsós tokányra, mert az más étel.

Vékony csíkokra vágott marhát vöröshagymán többszörösen visszapirítok zsírjáig, mindig kevés vizet hozzáadva, lepirítva, víz pirítás, míg omlós nem lesz. Az utolsó körben őrölt fekete borsot teszek hozzá. Nálam ennyi.

2022. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első, én küldtem zöld pacsit, nekem tetszett ez a válasz, pedig szeretem a tokányt.
2022. márc. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!