Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő háziasszonyok, nektek...

Kezdő háziasszonyok, nektek van kész tervetek előre a főzés szempontjából?

Figyelt kérdés

Két hét múlva költözünk össze a párommal. Tervezgetem, hogyan vezessem majd a háztartást. Albérletben leszünk, szerény körülmények között. A konyhára már beszereztem a fontosabb dolgokat. Hűtő, mikró, vízforraló, turmixgép van, illetve gáztűzhely, de a sütő nem működik.


Most azon gondolkodom, hogy előre megterveznék egy heti menüt, ahhoz bevásárolnánk. Ez működik így hosszútávon?

Nektek van ilyen menütök a hétre?

Tudtok egyszerű ötleteket adni?

Párommal most mindketten otthonról dolgozunk, főzésre délután lesz csak időnk.


2022. márc. 31. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, hogy tapasztalt háziasszonyként válaszolok.


Csakis előre tervezéssel működik a dolog.

Első körben írd le, milyen ételeket szerettek, remélhetőleg lesz metszéspont :D Minél többet. Aztán a következő kérdés mindkettőtök számára, hogy megeszitek-e a másnapi/fagyasztott ételt? Aztán húzd ki a sütőben készíthető kajákat ebből a listából.

Ebből lehet egy hétre előre menütervet csinálni. Na most kérdés, hány naponta fogsz főzni, mikor és ki fog bevásárolni.


És még egy jótanács! Ne vedd egyedül magadra a főzés terhét!!!! Legyen munkamegosztás, ha tud főzni a párod, akkor váltva főzzetek. Ha nem tud, akkor legalább vásároljon be, pakoljon el főzés után, stb.


Mennyire mozogsz otthonosan a konyhában? Miket tudsz főzni?

Van spájz, egyéb tároló?

2022. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok kezdő, de nálunk menuterv van 10 éve. Sok időt és pénzt lehet vele spórolni. Vasárnap szoktam elkészíteni a tervet keddtől hétfőig. Kedden érkezik az alapanyag, mert online rendelek meg mindent. Mindennap főzök, nálunk nem készül a fogyasztónak étel és a másnaposat se eszi nálunk senki.

A hűtőn van két whiteboard, amire fel lehet írni, ha valakinek van valami kívánsága, amit szívesen enne, illetve ha valamiből az utolsót vette el.

Amiket főztem, azok bekerulnek egy füzetbe,illetve a hetenkénti lista egy heti tervezoben van. Itt nálunk minden nagyobb elelmiszerlancnak van ingyenes konyha magazinja, azok receptjeibol is válogatok

2022. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Amit így leírtál, annak alapján egész ügyes lehetsz. Az előzőek jó tanácsokat adtak, én még javasolnám, hogy érdemes lenne egy minisütőre beruházni (12-15 eFt), az nagy segítség a konyhában. Sok sikert a továbbiakhoz!

N

2022. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Amennyiben nem a főzés a hobbid, a legjobb tanács az, hogy ne szopj egyedül a konyhában. Vagy ha mégis, akkor a lakás többi része legyen a párod feladata.
2022. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Legfontosabb, hogy az elején szoktasd rá a párod arra, hogy a házimunka közös, így a főzés is, tőle is elvárható, hogy meg tudjon főzni, vagy legalább próbálkozzon olyan ételekkel, amiket ő is szeret.
2022. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

"Miket tudsz főzni?" A helyes kérdés: miket akarsz főzni? :)

Kérdező, nem tudom hogy ez számodra mennyire hasznos tipp, de itt Németországban sok fiatal felnőtt tanulja meg a főzés alapjait "Kochbox" cégek egyszerű de változatos receptjeiből. Magyarországon tudtommal nem nagyon létezik még ez a koncepció, és olcsóbb is a vásárlást magadnak intézni, de ettől még érdekes lehet legalább inspiráció merítése céljából: [link] [link]

Ennél is egyszerűbb a lehetőségek végtelen tárházát a Mindmegette heti menüjére szűkíteni, amíg bele nem jössz: [link]

2022. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Általában! van menüm... Amikor nincs, akkor is van sos-ben lefagyasztva hús, fasírt, csevap, stb, amit előző nap csak kikapok.
2022. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogy másképp hogy működik. :D

Eszemben sincs naponta boltba rohangálni. Hetente-kéthetente bevásárolunk, abból főzünk addig. Nagyon ritkán nincs ötletünk vagy kedvünk, akkor előszedünk valamit a fagyasztóból és kész.

2022. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az vált be, hogy egy hétre, attól függően, hogy mentünk-e, vagy megyünk-e a szüleinkhez hétvégén (azaz hoztunk-e kaját, illetve el kell-e fogynia mindennek péntekig) betervezek 1-3 főtt ételt, amit ennénk, általában 1 húsalapút, egy zöldségalapút, és egy tésztát. A tapasztalataim alapján 4-6 adagot tudok maximum egyszerre megfőzni, azaz 2-3 napra ebédet. A tészta nálunk a rugalmas kiegészítő, gyorsan megvan, egy étkezésre való mennyiségbe is elég belefogni. (És úgysem szeretnénk sok tésztát enni.)

Külön kezeljük a reggelit és vacsorát, általában hideget eszünk, sokszor házi készítésű krémekkel. Abból az vált be, hogy csinálunk két fajtát hét elején, majd amikor fogy, akkor még egyet hét közepén. Így átfedésben van általában választási lehetőség is. Én reggelire joghurtot eszem házi granolával, ez is egy jól tervezhető dolog, ha boltban vagyok, beteszek 3-4 joghurtot és akkor mindig van.

Mi a belvárosban lakunk, utazunk is a munkahelyre minden nap, az összes nagyobb üzletláncból legalább kettő útbaesik minden nap, így kisebb adagokban vásárolunk, hetente 3-4-szer biztos megy valamelyikünk boltba. Ha lenne a közelben hipermarket vagy autónk, az biztos segítene, mert azért mindig van egy-két tétel, amit drágábban veszünk, mint amúgy tudnánk. A zöldségkínálat például nagyon rossz és drága, talán hipermarketben jobb lenne.

2022. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!