Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség! Milyen étel lehet ez?

VikTORZ kérdése:

Segítség! Milyen étel lehet ez?

Figyelt kérdés

Étteremben ettük ezt az ételt régebben. Sajnos az étterem kínálatából eltűnt, az illetékesek sem emlékeznek rá, hogy mi volt.


Viszont szeretném valahogy reprodukálni magam is, szóval ebben szeretnék segítséget kérni. Főleg az étel neve lenne elsődlegesen hasznomra, mert szeretem megkeresni a változtatás nélküli, hivatalos alaprecepteket.


Bizonyára a "finom volt" nem lenne túl hasznos segítség arra, hogy kitaláljátok mit szeretnék. :)


Így hát íme a paraméterek:


Marhahúból készült, (hátszín, talán bélszín, ezt sajnos nem tudom) kb akkora szeletkékre volt metélve, mint a hüvelykujjad.


Első blikkre hasonlít a brassóira, de biztosan nem az. Tehát nem volt kimondottan szaftos, nem volt benne borsó és marhahúsból készült. Nyilván az íze sem brassóis volt. Kb úgy kell elképzelni, mintha ilyen mini steak hadsereg lenne.


Kellemesen átsült kis husik voltak, itt nem volt releváns a rare-well done kérdés. Rendeltük, kaptuk.


Nem volt teljesen száraz sem természetesen. A "szokásos" steak fűszerezése volt, semmi kirívóan különleges. Nem voltak benne indiai vagy távol keleti ízek, egyszerűen csak harmonizált. Talán furcsa, de az egyszerűsége adta különlegességét. Már amennyire egy marhahúsból készült ételt nevezhetünk nem különlegesnek. (Hónapokkal később is emlékeztünk erre az ételre)


Steak burgonyával volt amúgy, bár a köret számomra most másodlagos. Valamint kaptunk hozzá zöldborsmártást is, bár az nem aratott nagy sikert nálunk.



Köszönöm a segítséget előre is. :)



2022. ápr. 7. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Hagymás rostélyos esetleg?
2022. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem borsos (nem borsós!) tokány lehetett.


Vagy valami kísérletezés a (akkori) séftől, aminek adtak egy általuk kreált fantázianevet.

2022. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

- csíkokra vágott marhahús,

- egyszerű fűszerezés


Szerintem is keress rá a marha borsos tokányra!

2022. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
2,3. A borsos tokány egy szaftos étel, de amit a kérdező evett az száraz volt.
2022. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

#4

Nem feltétlenül. Lehet szinte zaftmentesen, jól lesütve is csinálni, mi is úgy szoktuk. Gyakorlatilag nálunk is brassói küllemű. (bár lehet, hogy ez utóbbi is sokaknál leginkább pörkölt)

2022. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Simán lehet valami "a mi szakácsunk kedvence" típusú saját kreálmány....
2022. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, ötleteket. :)


A hagymás rostélyos és a borsos tokány is remek ötletek a problémámra, de biztosan nem ezek voltak.



Sajnos valószínű ezek szerint, hogy valamilyen belsős éttermi étel lehetett, amit csak a séf tudhatott...


Köszönöm még egyszer a segítséget

2022. ápr. 7. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
5. Persze hogy lehet, csak akkor szerintem az már nem tokány, hanem valami pirított hús szerűség.
2022. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Stroganoff bélszín?
2022. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!