Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A 600 W-os konyhai robotgép...

A 600 W-os konyhai robotgép nem túl gyenge?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kinéztem egy Bosch mindentudó konyhai robotgépet, egyedüli bajom vele, hogy "csak" 600 Wattos. Akinek van hasonló, az mit tapasztal? Nem gyenge ez például tésztát dagasztani?


Vannak már 1000-1400 Wattosak is, ezért gondolom kicsinek a fele akkorát, de lehet, hogy tévedek. (Nem vagyok megalomániás, a kisebb teljesítményű márkás fúrógépünk jobban fúrja a betont, mint a kétszer akkora teljesítményű noname fúró.)



2022. máj. 19. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Sűrű tésztához nem lesz jó, hígabb tésztánál is meg fog adni maximum 5 perces működési időtartamot, ami után 30 percet állnia kell.

Egy tisztességes dagasztógép minimum 2 KW-os.

2022. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Haztartasi mennyiseghez teljesen jó.

Nalunk a kenyerfeleket is tök jól dagasztja.

2022. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
450 wattos Bosch-sal dagasztok körülbelül 12 éve és tökéletes. Kipróbáltam egy 1200 wattos Sencort, amit másnap vittem vissza a Metróba mert egy rakás ipari hulladék. Amúgy a 100.000 Ft os Electrolux ra is rá van írva hogy maximum Hat percig dagaszt utána pihennie kell. Az igazán profi háztartási gép a kitchenaid de az 250000 Ft
2022. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 450 W-os Bosh van most 15 éve, elötte ugyanilyen volt szintén 16 évig, ha netán tönkremegy, megint ilyet veszek, mert tökéletes. Persze, ha ipari mennyiségeket akarsz feldolgozni naponta, akkor nem bírja ennyi ideig, normál háztartási használatra (heti 2-4 alkalommal sütök) böven elég.
2022. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kitchenaid is ilyen számokkal dolgozik, nem ezen múlik.
2022. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

De igen, van amihez gyenge!

És ezt sokkal több ember mondja, mint az itteni néhány válaszoló, olvass az árukeresőn véleményeket.

Van néhány száz.

A Bosch is csak a legkisebb gépeit csinálja 600 wattosra, amiknek a legtöbb alkatrésze is műanyag. Kis kapacitásúak, és határozottan kevésbé bírják a terhelést.


2 kategória van még efölött, az 1000 watt körüliek, és az 1500 watt körüliek. Nem véletlenül. Az egész konstrukció sokkal masszívabb.

Ami a motorok és a gép teljesítményét illeti, valóban nem csak a Watt szám számít, mert nyilván, ezen a téren is van fejlődés.

De ez a MUM 2-es sorozatnál érhető tetten, ami egy újabb széria, azokat 700-900 watt között gyártják.

2022. máj. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, a Kitchenaid (200 ezer Ft alattiak) 300 Wattosak, és mégis bitang erősek. Vagy a motor, vagy az áttétel lehet jobb, nem tudom, de tény, hogy nagyon gyenge teljesítményű motorral szerelik őket.
2022. máj. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!