Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a legjobb kenyérsütési...

Melyik a legjobb kenyérsütési hőmérséklet? Légkeveréssel jobb, vagy anélkül? Római tálban vagy sima tepsiben lesz jobb? Alsó-felső vagy csak alsó sütés?

Figyelt kérdés
Kb. 1 kiló lisztből szeretnék kenyeret, cipót vagy veknit sütni úgy, hogy belül is jó legyen, és a héja jó ropogós legyen, de ne égjen meg.

2022. máj. 23. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
220-230 fokon, alsó-felső sütéssel szerintem. Hőlégkeverés nem kell. Valamilyen fedeles edényben lesz a legjobb, ahol pára marad. 1 kg Liszt elsőre szerintem sok lesz gyakorolni.
2022. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ez tobbmindentol fugg. elesztos vagy kovaszos? milyen liszt, mennyi viz, milyen jellegu kenyeret szeretnel sutni, milyen eszkozok allnak rendlekezesre, mennyi tapasztalatod van.

1 kb lisztbol rengeteg kenyer lesz, szerintem azt felezd meg

2022. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sütöttem már kenyenyeret, élesztőset, sima tepsiben. Jó lett, de szeretném, ha még jobb lenne. Háromnegyed kiló lisztből már jól sikerült, ezért szeretném emelni a méretet.
2022. máj. 23. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb kenyereimet akkor sütöttem, amikor 250 fokos sütőbe tettem be, és 20 perc múlva mérsékeltem 220 fokra. [A kenyér betevése előtt 5 perccel a már forró sütőbe teszek egy kisebb tepsiben 100 fokos vizet, és 5 perc előmelegítés után teszem be hirtelen a kenyeret. Gyorsan, hogy se a gőzből, se a hőfokból ne szökjön a nyitott ajtón sok. A kenyeret a sütő geometriai közepénél kicsit fentebb teszem. A vizes tepsi lent sokat elfog a fenékről sugárzó hőből. A kenyér héja elsősorban a forróra melegített tepsi falának a sugárzó hőjétől lesz ropogós. ]
2022. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jénai vagy bármilyen fedeles sütőedény.

Nalunk az vált be regota a kemény kéreghez, hogy edénnyel együtt melegítjük a sutot 235 fokra, egyenlőre. Kenyér sutopapirra, ha meleg a suto, edeny ki, sutopapur bele, exeny vissza fedostul. Úgy sül 25 percet, aztán fedő le, hőfok le 210 fokra és még kb 20 perc kell neki. Ha nagyon égne a teteje akkor lazán alufólia a tetejére de ilyenkor már nem szokott, viszont sütőfüggő.

2022. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!