Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan, aki glicint...

Van itt olyan, aki glicint használ édesítésre? Szerintetek nincs szörnyű mellékíze? Meg lehet szokni, vagy valamivel feljavítható?

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyok kenődve, mert a glicint nagyon dicsérték nekem, reménykedtem, hogy végre találok valami igazán jó édesítőt, erre tessék, még sokkal rosszabb mint a többi :( Van valakinek valami ötlete, hogy mivel lehetne keverni (eddig a stevia nem vált be)? Vagy ez is olyan, hogy csak eleinte rossz ízű, aki hozzászokik az finomnak találja?

2022. máj. 23. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A xilit a legkevésbé mellékízes édesítő, de nem kalóriamentes.

Valamit valamiért ezzel keverheted

2022. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek van mellékíze. A xilitet kihánytam annyira szar volt.
2022. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt kipróbáltuk a xilitet és az eritritet is, ezek előtt pedig a jázminpakócát (steviát), utóbbit szálas herba formájában, tehát nem tabletta vagy csepp gyanánt.

A xilit súlyosan megfo.atott, az eritrit úgy felpuffasztott, hogy alig bírtam kivárni, hogy elmúljon.

A glicinnel nekem az a meglepő tapasztalatom van, hogy eleinte alig éreztem az ízét. Mostanában néha érzem és furcsa ízű, máskor nem. Arra jöttem rá, hogy ez attól függ, hogy mibe van téve. És van tényleg, amihez nem alkalmas.

Azt pedig olvastam, hogy a glicin ízét különbözőképpen érzik az emberek. Nem tudom az okát.

De mi kristálycukrot nagyon régóta nem használunk.

Sajnos a cukoralkoholokról az derült ki, hogy egy betegség miatt amúgy se fogyaszthatom egyiket sem.

Ami nekem nagyon ízlik, az az édesgyökér, de ebből leginkább teát (főzetet vagy forrázatot szoktak készíteni). És nem mindegyik egyforma minőségű, vannak eltérések.

dec. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!