Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van olyan, hogy ugyan azt az...

Van olyan, hogy ugyan azt az ételt többféleképpen készítitek el?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például kicsit más az íze egyikféleképpen és váltogatják hogy épp melyiket ennétek.
2022. máj. 30. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl ilyen a fasírt. Van, hogy hagyományosan készítem, ahogy a mi családunk szokta, van, hogy cukkinit, répát teszek bele, van, hogy fetával és gyros fűszerrel készítem, amihez épp kedvem van.
2022. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor eleve nem recept alapján főzök, hanem valamilyen kiindulási alapot úgy alakítok, ahogy éppen kedvem van.


Nem tudom beleesik-e még a kérdésedbe, de tipikusan ilyen a sütőtökleves, vagy hagyományos krémlevesnek, vagy kockára vágva hagyva, fokhagymásan készítem el. A krémleves is van, hogy inkább édesebb, tejszínesebb, de a múltkor gyömbéres lett (ezt én nem szeretem, úgyhogy nem ismételném, de a páromnak ízlett).

A húsleves is néha hagyományos magyaros, néha ázsiai fahéjas nálam.

A bundáskenyeret is felváltva csinálom tejbe áztatva, illetve csak tojásba, ropogósra. Sőt, néha édes fahéjas tejbe is szoktam.

2022. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


A bolognai kb 4 féleképpen szoktam elkészíteni. Attól függ, hogy mennyi időm van rá és mennyi minden van itthon hozzá, illetve attól is, hogy mire használom fel. Például tök máshogy készítem pizza feltétre. (Ott úgy, hogy az Olaszok megvernének érte, mert használok bele ketchupot, de szerintem nagyon finom lesz úgy is és egyszerűbb is.) Illetve teljesen máshogy késztem, ha tésztához készül. Még itt is van kettő féle módja, az egyik a könnyebb és egyszerűbb a másik a tökölős és 2 órát rá kell szánni. Illetve szoktam még a hagyományost is néha ami teljesen más fűszereket tartalmazz, mint amiket a magyarok használnak a bolognaiba.


Persze amit pizza feltétnek készítek lehet más nem hívná bolognainak.

2022. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmit nem csinálok kétszer ugyanúgy, mert érzésre fűszerezek, hangulattól és attól függően, épp mi van itthon.
2022. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában mindent hangulattól függően készítek. Még egy pörit is. Megy bele paradicsom-paprika, vagy nem megy. Megy bele kicsi fokhagyma, vagy nem megy. És ez csak a legalapabb étel, aminek aztán valóban fix elkészítési módja van.
2022. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!