Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki dönti el otthon, hogy mi...

Ki dönti el otthon, hogy mi lesz az ebéd, és mennyivel előtte? Impulzus vásárlással, vagy tudatosan csak azt veszed, ami ehhez kell?

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én, mivel én főzök. Nincs heti menü, de úgy 98%-ban meg tudom mondani, hogy mi van otthon, ez annyira nem nagy teljesítmény, mert egyrészt én szoktam bevásárolni, másrészt meg csak két fős a háztartás. Szóval aránylag spontán, néha bevásárlás közben döntök, viszont kajapazarlás nincs. De igazából ebéd az nincs nálunk, illetve van vacsora, és vagy abból viszünk másnap ebédre, vagy valami szendvicset, péksütit, rendelős vagy take away dolgot eszünk ebédre.
2022. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Isti22 ***** válasza:
71%
Én tudatosan csinálom teljesen, van egy táblázatom, az alapján haladok, így nem kerül kétszer ugyanaz az étel az asztalra kb. egy hónapig.
2022. jún. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Általában olyasmit rendelek, amiről tudom, hogy a férjem szereti, de mivel elég változó, hogy mikor mit enne, ezért sokszor inkább megkérdezem előtte, és olyasmit rendelek. Van, amikor megnézem előre egy adott étterem menüjét és megbeszéljük, hogy miket enne azok közül, meg olyan is van, hogy megkérem, hozzon vmit a városból magának meg nekem is.
2022. jún. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Evek óta menü terv alapján főzök. Általában vasárnap tervezek egy hétre előre. Alapvetően én döntöm el, hogy mi legyen, de természetesen megkerdezem q családot is, van e valami kívánság, illetve van egy tábla a hűtőn, ahova fel lehet írni a kívánságokat.
2022. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Változó.

Általában előző este megbeszéljük, de van, hogy semmi ötlet... Akkor a boltban jön az ihlet.

2022. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Én és porleves lesz😒
2022. jún. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

A kaja az a dolog, amin a legkeményebben lehet úgy spórolni, hogy közben mégis jóllakjon a család, de maradjon is a kasszában.

Nekünk ugyan egy gyerekkel 450 ezer a bevételünk, mégis minden héten gyűjtöm az akciós újságokat, nagyjából heti vagy két heti szinten van nagy bevásárlás romlandó vagy fagyasztandó termékekből, 2 heti (!) menüt előre tervezek, max a sorrenden variálok.

Tízezreket lehet spórolni vele havi szinten.

Ezután már csak a villanyszámlán lehet spórolni, meg az előfizetéseken. 😅

2022. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Általában aznap döntök, vagy max. előző nap. Nem főzünk, leszámítva néha egy egy rántottát, vagy évi pár alkalommal ha kedvünk van egy rakott krumplit, spenótot, gulyáslevest, chillis babot. De ezek ritka alkalmak, inkább hosszú hétvégéken amolyan szórakozásképpen.

Vagy rendelek, vagy kimegyek a közeli kifőzdébe, ha kedvemre való az aznapi menü, vagy a párom hoz a munkahelyéről ( ő ott eszik munkanapokon), esetleg hazafelé veszek másnapra grillcsirkét, kínait, beugrunk az Ikeába rántott sajtért, húsgolyókért, tésztáért. Legrosszabb esetben kiveszek valamit a fagyasztóból. Nem központi téma nálunk a kaja.

2022. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Közösen. Ha van kedvem, ihletésem főzni, akkor általában én adom az ötletet, de férjem nélkül nem döntök. Hisz nem tudhatom, hogy épp ő is kívánja-e az általam kitalált kaját. Ha van kedvem, de nincs ötletem, akkor férjemet kérdezem. Aztán meg sokszor van, hogy rendelünk vagy menüt, vagy egy pizzát, gyrosst...hasonló gyorskaját.

Nálunk nem működne az előre tervezett menü. Annyira változó mit kívánunk enni, hogy sokszor előfordult már, kivettük a fagyóból a már főtt ételt, és mire oda jutottunk volna, hogy eszünk, már mást kívántunk.

A boltban spontán ötlet sem működik, hisz előre szoktunk 2-3 hetente nagybevásárlást csinálni. Olyankor általában mindent veszünk amit gyakrabban felhasználunk, vagy elképzelünk, hogy az elkövetkező hetekben főzni szeretnénk.

Tehát mindig az otthon lévő alapanyagokból főzünk.

2022. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
A bevásárlás félig tudatos (recept szerint) de van hogy meglátunk dolgokat ami máskor is jól jön. 3+1 fős a háztartás, a bátyám már elköltözött de hétvégén hazajár. Azt ő dönti el mit szeretne visszavinni a saját lakásába, de hétközben általában én, mert finnyás vagyok. Esetleg 2 félét főzünk. A szüleim mindent szeretnek
2022. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!