Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütőgéppel otthon...

Kenyérsütőgéppel otthon készített vagy pékségben vásárolt kenyér?

Figyelt kérdés
Sok évvel ezelőtt volt egy ajándékba kapott (nem tudom milyen márkájú) kenyérsütőgépem. Rengeteget próbálkoztam vele, minden előírást betartottam, vacak kenyeret csináltam vele, végül én is elajándékoztam. A közelünkben van egy pékség, ahol kemencében, kovásszal sütnek kenyeret (ami persze baromi drága, de jó minőségű). Ti mit választanátok, újra megpróbálni a kenyérsütőgépet vagy 2-3 naponta megvenni a kenyeret a pékségben?

2022. febr. 21. 12:37
 1/10 A kérdező kommentje:

"Pékségünkben kézműves jelleggel, ... cukrász- és pékmester vezetésével készülnek a finomságok, aki Franciaországban, Németországban és Ausztriában töltött tanulóévei után immár tíz éve pékműhelyünk vezetője. Büszkék vagyunk rá, hogy minden egyes kenyerünket és péksüteményünket hagyományos módon készítjük, kizárólag elsőrangú, természetes alapanyagokból, mesterséges adalékok nélkül, nagy-nagy türelemmel, odafigyeléssel és szeretettel formázva.


Adalékot, vegyszert, színezéket és tartósítószert nem használunk – kenyereinket 18-20 órán keresztül kelesztjük.


Automatizált technológiák helyett mindent egyenként formázunk.


Alapanyagaink – a különféle lisztek, a tojás, a vaj, a lekvárok - kivétel nélkül magas minőségűek, természetesek és frissek.


KÍNÁLATUNK


A ... kenyér és péksütemény kínálata 11 év közös tapasztalata, valamint vendégeink ízlése alapján formálódott. A kiváló minőségű búza, tönköly, rozs és teljes kiőrlésű lisztek 100%-os és kevert formái mind magukban hordozzák azt az utat, amit bejártunk.


Kenyereink kovászból készülnek, többek között saját, folyamatosan élő kovászunkból készült termékeink is, melyekre különösen büszkék vagyunk."

2022. febr. 21. 12:41
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak kenyérsütőben lehet kenyeret sütni. :) Én pl jénaiban szoktam sütni, nagyon szeretem. Volt gépünk, de abban nekem se volt az igazi, nélküle nekem egyszerűbb és finomabb. Kovászt is készíthetsz otthon, ha van kedved hozzá.

Szerintem, amikor időd van süss, de amikor teher, akkor vedd meg. :)

2022. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
gyerekkorom legrosszabb emleke a kenyersutoben keszult kenyerrel keszult szendvics amit iskolaba vittem. fujj de utaltam. hatalmas szeletek voltak, elsos gyerekkent nagyobb volt nalam a szendvics, vastagra volt vagva, fulladoztam rajta. szerintem ha hazi kenyeret akarsz, akkor NE kenyersutoben csinald
2022. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vennem a kenyeret.
2022. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én itthon sütöm a kenyeret, öntöttvas holland sütőben. A kenyérsütő gép kb csak kelesztésre volt jó, de sütésre nekem se jött be, én is elajándékoztam amikor megvettem a holland sütőt. Így viszont nagyon szuper kenyereket tudok sütni, ráadásul élvezem is, az egyik hobbim, így vagy egy éve nem voltam pékségben és nem is hiányzik.
2022. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt. A mi családunkban én sütöm a kenyeret kb havonta 1-2szer. Akkor sokat, fagyasztjuk, és frissen kiolvasztjuk.

Viszont ha nincs idő akkor veszünk jó! pékségben.


Ha van affinitáskd, kedved, időd, motivációd akkor a helyedben sütném. Ha nincs dagasztókaros konyhai géped akkor kenyérsütővel. Ha van, akkor azzal dagasztva, formázva, sütőben (több idő). De ma már vannak olyan kenyérsütőky amikbe este beteszed az összetevőket és reggelre ott a friss kenyér.

2022. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Házi teljes kiőrlésű magos kenyér 350 ft/kg

Pékség 1200ft/kg

2022. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itteni pék srác is jénaiban süti a kenyeret, az járható út lehet.
2022. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kenyérsütő gépet (mindig noname-et veszek) arra használom, hogy a dagasztás fárasztó műveletét végezze el helyettem. Több bevált receptem van, de mivel a liszt nedvesség felvevő képessége - ahány liszt, annyiféle - ezért nyilván mindig a megfelelő állagra megyek. Általában 8-as program, másfél óra lenne a teljes művelet. De én, ha bedagasztotta és kelt 15-20 percet benne a tészta, akkor félidőben kiveszem a kenyérsütő gépből, és én folytatom tovább a műveleteket.

Kísérletező típus vagyok, a kovászos kenyértől, a krumplis vagy Tang zhong-gal készített kenyérig sütöttem már mindent. A család is szereti. Míg egy szombat délelőtt a hétvégi kajákat megfőzöm a konyhában, a kenyérrel is köztesbe elbíbelődök.

De ez én vagyok, másnak meg lehetnek mások a prioritások.

2022. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2022. febr. 22. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!